شماره تلفن : 09123019243

گریم مناسب چهره داماد

راهنمای انتخاب آرایشگاه داماد

امروزه انتخاب آرایشگاه مناسب برای داماد مانند انتخاب آرایشگاه برای عروس مهم است. روز ازدواج برای هر کسی یکی از مهمترین روزهای زندگی او محسوب میشود که متقابلا هم عروس و هم داماد تمایل دارند در این روز مهم ظاهری  کاملا آراسته داشته باشند . زیرا پس از مراسم ، تنها آلبوم عکس و فیلم عروسی برای ثبت این شب فراموش نشدنی به  یادگار میماند . برای همین انتخاب یک آرایشگاه با کیفیت برای عروس و داماد در وهله اول بسیار ضروری است . در این روز مهم باید برای انتخاب آرایشگاه داماد ، کت و شلوار و…. خیلی دقت کرد و وسواس به خرج داد . اگرچه پیش از این انتخاب آرایشگاه داماد مسئله ای مهم نبود و آقای داماد به نزدیک ترین آرایشگاه رفته و موهای خود را کوتاه میکرد و نیز اصلاح صورت را انجام میداد که تمام آرایش و آراستگی ظاهرش برای مراسم ازدواج بود . اما در سالها ی اخیر آرایشگاه مردانه نیز از جدیدترین اصول و متد گریم و مدلهای متنوع مو در آرایشگاه های خود جهت مراسم عروسی به کار می برند .

انتخاب آرایشگاه مردانه

برای انتخاب یک آرایشگاه مردانه خوب بهتر است که حتما با دوستان خود در این زمینه مشورت داشته باشید و یا اگر مدل موی موردنظر خود را در شخصی بدون عیب و نقص دیدید  و آن مدل را پسندیده بودید  آدرس آرایشگاه  را بگیرید . یا  اگر از این طریق  نتوانستید یک آرایشگاه دادمادی مناسب را پیدا کردید از طریق جستجو در فضای مجازی این کار را انجام دهید . زیرا اکثر آرایشگاه های مردانه دارای سایت یا پیج اینستاگرام در فضای مجازی هستند که خیلی راحت میتوانید نمونه کارهای آنها راببینید . میتوانید با یکبار مراجعه به سالن و دیدن استایلهای دامادی آرایشگاه با نمونه های بیشتری آشنا بشوید . مراجعه به سالن موجب میشود که با سالن و میزان بهداشت سالن آشنا شده و کیفیت کارآرایشگر، را از نزدیک مشاهده کنید . زیرا شما باید از کیفیت کار آرایشگررضایت داشته باشید . میتوانید از بقیه مشتری ها نیز نظر آنها را در مورد آرایشگاه بپرسید . مسلما در سالن مشتریهایی هستند که قبلا به این سالن مراجعه داشته و در مورد کیفیت سالن و محاسن و معایب کار آرایشگر بیشتر اطلاع دارند و ممکن است اطلاعاتی به شما بدهند که شما به آنها توجه نداشته اید . آرایشگاه خوب آرایشگاهی است که پرسنل آنجا با مشتریان خود رفتاری محترمانه داشته باشند . خود سالن نیز باید محیطی تمیز داشته باشد مثلا سرشورها ، کف سالن ، میزکار، و سرویس بهداشتی تمیز باشند . که اگر این موارد رعایت نشود بهتر است قید انتخاب سالن را بزنید زیرا اگرسالنی که این موارد راعایت نمی کند امکان ابتلای مشتریان خود به بیماری را افزایش میدهد .

از آرایشگر بخواهید که نمونه کارهای قبلی خود را به شما نشان دهد این روزها سالنهای آرایشگاهی دارای آلبوم کار هستند و حتی آلبوم جداگانه ای نیز برای داماد در نظر میگیرند . اگرچه دیدن سالن به تنهایی نمیتواند این اطمینان را در شما ایجاد کند که عکسهای آلبوم دقیقا هنر دست آرایشگر موردنظر شما باشد زیرا براحتی میتوان این عکسها را از هر جایی تهیه کرد . درباره اطلاعات سوابق سالن نیز باید اطلاعاتی داشت که اگر مدارک دوره عمومی فنی حرفه ای را بر روی دیوار سالن ببینید ، این سالن نسبت به سالنهای دیگر قابل اعتمادتر خواهد بود زیرا  سالنهایی که در این زمینه کار میکنند باید دارای مدارک فنی حرفه ای  و مدارک بین المللی در این زمینه باشند . نکته دیگر اینکه باید کار آرایشگر نیز مورد پسند شما باشد بهتر است که برای یکبار سالن موردنظر خود را امتحان کنید تا با میزان مهارت دست و خلاقیت آرایشگر آشنا بشوید . برای تعیین مدل مو نیز بسته به میزان موی سر شما و یا فرم سر وصورت شما این مدل انتخاب خواهد شد تا شما ظاهری برازنده تر داشته باشید انتخاب یک آرایشگر خلاق میتواند در انتخاب مدل مو به شما کمک کند . بعنوان مثال اگر مدل مویی برای چهره و ظاهر شما مناسب نیست را میتواند برای شما نقد کند و علت مخالفت یا موافقت خود را با مدل موی مورد نظر شما  بیان کند زیرا کار آرایشگری هنری خاص است که باید یک آرایشگر ماهر از تکنیک آراستن مشتری آگاه باشد . شخص آرایشگر باید با سلیقه و ابتکار عمل خود بتواند در مورد هر شخصی تکنیکی خاص و منحصربفرد اجرا کند . اگر همه موارد گفته شده در مورد این آرایشگاه صدق میکرد خوب است که با ارایشگر خود نیز صحبتی داشته باشید . این که شما قرار است آرایشگاه را برای مراسم ازدواج  خود انتخاب کنید و نیز در مورد اینکه آیا امکان انجام خدمات موردنظرتان را در سالن داراست  . خدماتی مثل کوتاهی مو،اصلاح صورت ، پاکسازی پوست ، صاف کردن موی فر، اصلاح موهای کم پشت ، فرکردن مو، تست استایل و گریم صورت ، کمک به ست کردن کت وشلوار همه موارد گفته شده میتواند در یک آرایشگاه مدرن ارائه بشود .

 

 

گریم مناسب چهره شما

در بعضی عکسها دیده شده که چهره عروس زیبا و آراسته باشد اما داماد صورتی بی رنگ یا پوستی چرب  داشته باشد و یا زیرچشمش گود افتاده و پف کرده باشد  و اگر داماد اصلاح نیز انجام داده باشد ، رنگ سبز جای ریش بر روی صورت داماد نمایان باشد . در نتیجه در عکس این ناهماهنگی باعث شده که آقایان تمایل داشته باشند تا برای جشن آراسته تر شده و از نظر ظاهری با عروس خانم در زیبایی و خوش ظاهری هماهنگ باشند.

امروزه آرایشگاه های مردانه خدماتی جدید بنام آرایش و پیرایش داماد را ارائه میدهند . ولی منظور از آرایش آقایان برای شب ازدواج مانند آرایش خانمها انجام آرایشی پرمفصل نیست بلکه این نوع آرایش بی رنگ می باشد و بیشتر برای ایجاد هماهنگی  در صورت آقایان است . مخصوصا زمانیکه آقایان صورت خود را اصلاح میکنند و یا شخص دارای سیاهی و گودی زیر چشم می باشد تا صورتش با بقیه قسمتهای دیگر صورت هماهنگ تر باشد . این نوع گریم طوری است که هیچ شخصی متوجه آن نخواهد شد و یک دلیل دیگر گریم داماد این است که در زمان عکس گرفتن در آتلیه های عکاسی چهره شخص در زیر نور فلاش دوربین عکاسی پوست یکدست تر شود . چون نور فلاش عکس باعث بیشتر دیده شدن خطوط و لکه های صورت و دو رنگی بیشتر در پوست میشود . ولی با این گریم چهره عروس و چهره داماد هماهنگ تر خواهد شد . ضمن اینکه محصولات آرایشی که برای آقایان استفاده میشود فاقد چربی و مواد براق است که برای برخی از آقایان که مخالف آرایش دادماد هستند خیلی مهم است . زیرا این گریم تغییری محسوسی در چهره ایجاد نمیکند . این محصولات ، محصولاتی مرطوب کننده پوست  با کمی پوشانندگی هستند .

روال گریم آقایان تقریبا شبیه خانم ها می باشد به این شکل که ابتدا از یک پاکننده مناسب برای پاک کردن آلودگی سطح پوست استفاده میشود . بعد از آن از بخور و سپس از تونیک مخصوص پوست صورت و مرطوب کننده استفاده شده که باید هر سه این محصولات مخصوص آقایان ساخته شده باشد . پس از آن به اصلاح برخی عیوب صورت پرداخته میشود . برای این کار از کرم پودر استفاده خواهد شد با این تفاوت که این کرم پودرها اصلا چرب نیستند . برای پوشاندن جای سبز ریش نیز باید از کرم مخصوصی استفاده کرد تا رنگ صورت شخص کاملا یکدست شود . مرحله پایانی تعادل سازی در صورت است که به نوعی آرایش ترمیمی نیز گفته میشود تا انحناهای صورت شخص و یا زاویه چانه و بینی و.. بیشتر به چشم بیاید . یا با کشیده تر کردن چشم ها و یا ابروها این عیوب رفع شوند . اگرچه بستگی به فرم ظاهری شما آرایشگر باید صورت شما را گریم کند زیرا گریم هر چهره ای منحصربفرد است و این نیز به خلاقیت آرایشگر مورد نظر شما بستگی دارد . برخی از آقایان دارای لبهای خشکی می باشند که با یک مسواک کودک پوست مرده آن را از بین میبرند و بعد از یک نرم کننده یا وازلین استفاده میکنند.

محصولات آرایش مخصوص آقایان

امروزه شرکتهای خارجی بسیاری در کنار تولید محصولات آرایشی و بهداشتی برای خانمها ، لوازم آرایش مخصوصی برای آقایان نیز تولید میکنند . پس در زمان انتخاب آرایشگاه مردانه بهتر است آرایشگاهی را انتخاب کنید که از این محصولات نیز استفاده کنند. البته این محصولات رنج قیمتهای متفاوتی دارند . و بسته به میزان بودجه ای که میخواهید در این مورد پرداخت کنید آرایشگر محصولات متنوع تری استفاده میکند .

انتخاب کت و شلوار مناسب شما

انتخاب کت و شلوار نیزبخش مهمی برای مراسم ازدواج است که شما میتوانید آن را با دیدن ژورنالهای کت و شلوار های آماده تهیه کنید و یک انتخاب دیگر اینکه آن را به یک خیاط ماهر سفارش دهید ولی برای آراستگی ظاهری ، فقط انتخاب کت وشلوار نمی باشد . بلکه در کنار کت و شلوار باید از دستمال و کراوات و ساعت و… نیز استفاده کرد . برای انتخاب ساعت میتوان از ساعت با بند فلزی یا بند چرمی استفاده کرد تا علاوه بر داشتن ظاهری جذاب از نظر لباس از نظر زیورآلات مردانه  نیز آراسته تر باشید . البته توصیه میشود که از ساعتی با بند نقره یا فلزی استفاده کنید تا استایلی مردانه تر شود . معمولا در انتخاب کت وشلوار باید از رنگهای متضاد استفاده کرد برای مثال استفاده از رنگهای رسمی مشکی ، سرمه ای، زغالی با لباس سفید عروس جلوه بیشتری خواهد داشت . برای انتخاب رنگ پیراهن نیز استفاده از رنگهای روشن مانند رنگ سفید یا آبی روشن و توسی روشن استفاده کنید تا هم حالتی رسمی داشته باشید و هم ظاهری شیک .

 

0/5 (0 نظر)

پاسخی بنویسید