آرایشگاه مردانه و داماد شاهکار 09123019243

کراتینه طبیعی و گیاهی از نوع برزیلی

مو یکی از عناصر مهم در زیبایی خانم ها و حتی آقایان است؛ اما اهمیت به مو و مدل آن در میان خانم ها از اهمیت بیش تری برخوردار می باشد. خانم ها همیشه به مدل موی دیگران علاقه مند می شوند، به همین دلیل اگر مو فر داشته باشند، تمایل به موهای صاف دارند و اگر موی صاف داشته باشند، تمایل به موهای فر دارند. اگر موهای شما فر است، می توانید در این مطلب از روش کراتینه مو برزیلی، بیش تر بدانید. در ادامه همراه ما باشید تا از این روش و نکات آن بیش تر بدانیم.
کراتینه برزیلی

در روش کراتینه مو برزیلی، موها آسیب کم تری دیده و به خوبی لخت خواهد شد. البته این روش معایب خاص خود را دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. برخی از آرایش گرها معتقد هستند با این روش به مدت ۵ الی ۶ ماه، موهای شما صاف می ماند؛ اما این طور نیست و این روش حداکثر به اندازه ۴ ماه ماندگاری خواهد داشت. مواد کراتیه مو برزیلی، باعث تقویت مو می شوند و اگر موهای شما خیلی فر نباشد، ماندگاری آن کمی بیش تر خواهد بود.
در مورد سشوار برزیلی…

کراتینه بریزیلی به زبان ساده یعنی کراتینه ماندگار . از آن جایی که برای اولین بار از این روش در برزیل استفاده شد،‌ نام آن را کراتینه برزیلی گذاشته اند. علاوه بر صاف کردن مو با استفاده از این روش، می توان از آن برای درمان موهای آسیب دیده و سوخته نیز استفاده کرد.
مقاله مرتبط : موهای بد حالت را چگونه زیبا کنیم؟ راهکار های ساده برای حالت دهی سریع مو
آیا استفاده از روش سشوار برزیلی مضر است ؟

این روش به تنهایی مضر نیست؛ اما در مواد کراتینه مو برزیلی، ماده ای به نام فرمالدهید وجود دارد که شیمیایی بوده و باید دقت کافی در مور آن کنیم. به طور مثال اگر میزان این ماده بیش از ۴ درصد باشد، احساس سوزش در چشم و گلو خواهید کرد. به صورت کلی به شما پیشنهاد می کنیم، هنگام استفاده از این روش حتما ماسک و محافظ چشم داشته باشید و از تماس این ماده به پوست خودداری نمایید.
مزایای کراتینه مو برزیلی

زمانی که موهای فر را با روش های معمول صاف می کنید ، تغییری در براقیت و سلامت موها ایجاد نمی شود . در حالی که سشوار بزیلی نه تنها مو ها را صاف می کند، بلکه باعث پر پشت و براق شدن آن ها نیز می شود و هم چنین در این روش یک لایه ی محافظ روی تار های مو ایجاد می شود و از آسیب دیدن موها جلوگیری می کند و بعد از اتمام کار موهایی صاف با ظاهری کاملا طبیعی خواهید داشت.
استفاده از روش سشوار برزیلی با توجه به نوع مو

در این روش کراتین در بخار و در حرارت ۲۳۲ درجه انجام می شود؛ اما این درجه حرارت برای موهای رنگ روشن و هایلایت شده مناسب نیست ؛ زیرا حرارت زیاد باعث روشن تر شدن رنگ مو می شود . برای مو های رنگ روشن نباید از حرارت بیش از ۱۸۰درجه استفاده شود . این حالت برای مو هایی با تار های نازک نیز صدق می کند، برای این نوع موها نیز نباید از حرارت بیش تر از ۱۸۰ درجه استفاده شود.
مقاله مرتبط : مدل مو برای انواع مو فر ،صاف و حالت دار کوتاه و بلند
روش انجام کار در کراتینه برزیلی

ابتدا مو ها ۲ بار با شامپو شسته می شوند؛ بعد از تمیز شدن مو ؛ با توجه به بلندی و نوع ساختار آن، به مقدار مناسب کراتین اعمال می شود . در حین اعمال کراتین باید از تماس آن با پشت گردن، صورت و پوست سر جلوگیری شود . با استفاده از یک شانه دندانه نازک، کراتین به کل مو پخش می شود . سپس تمام موها در بالای سر جمع شده، کلاه مخصوص گذاشته می شود و ۲۰ دقیقه صبر می کنند تا کراتین کاملا جذب شود .

بعد از ۲۰ دقیقه موها را با حرارت ملایم خشک می کنند که در این مرحله نباید حرارت زیاد به کار برده شود؛ زیرا این کار باعث واکنش سریع تر کراتین می شود و در این حالت موها شروع به صاف شدن می کنند.

کراتین باید ۴۸ الی ۷۲ ساعت بعد از اتمام کار روی مو ها باقی بماند؛ در روز های دوم و سوم نیز عمل صاف کردن تکرار می شود و در پایان روز سوم موها با یک شامپوی بدون سولفات شسته می شوند.

0/5 (0 نظر)

پاسخی بنویسید