آرایشگاه مردانه و داماد شاهکار

ویژگی های آرایشگاه مردانه خوب

اصلاح و فرم مو و سرویس هیر کات آرایشگاه مردانه : ما ۲ نوع آرایشگر داریم : آرایشگر حرفه ای و آرایشگر غیر حرفه ای . آرایشگر حرفه ای بودن به شعار و یا تعریف تمجید آرایشگر از خود نیست .متاسفانه در کشور ما آرایشگر نقش یک کارگر را دارد و تعریف تخصصی تری از آن نشده است. از شما می پرسم در جهانی که در هر دقیقه ده ها ایده در رشته زیبایی قابل دسترس می شود چگونه یک کارگر می تواند از آنها بهره ببرد . آرایشگرانی که فقط چند متد ساده را آن هم در سال های دور گذشته فرا گرفته اند و تعصب آنچنانی بروی علم و تکنیک های بسیار ناچیز خود دارند حرفه ای نیستند . آرایشگرانی که مشتری را صرفا مقداری پول در سر رسید هر ماه می بیند حرفه ای نیستند . آرایشگرانی که علم و محصولات و مواد مصرفی روز دنیا بیشتر از لیاقت مشتری خود می دانند حرفه ای نیستند . آرایشگرانی که دو روز نیست مهر مدارک آنها خشک شده ولی اندازه دو قرن ادعا دارند و تمام نیرو خود برای تخریب همکاران استفاده می کنند ،حرفه ای نیستند . ارایشگری حرفه ای است که در ابتدای امر عاشق این رشته باشد و ارائه خدمات و مراوده با مردم را دوست داشته باشد .آرایشگر حرفه ای کسی است که همیشه شاگرد خوبی باشد و حتی از مشتریان و زیر دستان خود مطلب بیاموزد. سطح معلومات بالا و داشتن دانش روز در بخش های مختلف علم زیبایی فقط در نزد آرایشگری حرفه ای است که حاضر است برای پیشرفت خود و رضایت بیشتر مشتریان زمان ، پول و انر‍ژی هزینه کند. در مجموع فردی که می تواند با حضور و هنر خود تجربه ای عالی از زیبایی و اعتماد به نفس را به مشتریان هدیه کند همیشه می تواند در مسیر حرفه ای بودن این رشته باشد . ساده نیست سادگی آموختن ، سادگیست سادگی آموختن .ساده باشیم گرچه ساده بودن سخت است .

– زمان بندی آرایشگاه : یک آرایشگاه مردانه با کیفیت آرایشگاهی است که برای هر خدمات آرایشگاه زمانبندی مناسبی را در نظر بگیرد و در زمان و انر‍ژی مشتری آرایشگاه صرفه جویی کند . امکانات یک آرایشگاه مردانه باید در حدی باشد که بتواند تا اندازه زیادی انتظارات مشتری را برای مراجعه و گرفتن خدمات در زمان مقرر برآورده کند . و یا اگر تاخیری در روند اجرای خدمات به وجود آمد زمان از دست رفته را با خدماتی تکمیلی و مناسب چهره آن فرد به بهترین شکل جبران نماید .برای سال های سال سیستم نوبت دهی در آرایشگاه مردانه سنتی وجود نداشت و مشتری مجبور به انتظار کشیدن های طولانی بروی صندلی های نه چندان راحت آرایشگاه ها داشت . به طور مثال اگر شما در پایان هفته یا روز های پایان سال نیاز به خدمات آرایشگاه مردانه داشته باشید با حداقل بین ۴ تا ۵ ساعت برای آرایشگاه وقت بگذارید .البته لازم به ذکر است که همکاری با سیستم نوبت آرایشگاه های مردانه می تواند تا اندازه زیادی این مشکل را برطرف نماید . مثلا افرادی هستند که برای انجام خدمات از ۲۴ ساعت قبل اقدام به رزو سرویس آرایشگاه می کنند و معمولا کار این دوستان کامل تر انجام می گیرد .

بهداشت آرایشگاه : محیط های گرم و مرطوب مانند آرایشگاه محیط های مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها محسوب می شود . تنها راه حل موثر برای بهداشت آرایشگاه نظافت اساسی روزانه کف و استریل کردن ابزار و امکانات آرایشگاه است . استفاده از محلول های مخصوص ضد عفونی برای شستشوی روزانه کف سالن آرایشگاه و استفاده از دستگاه استریل یو وی و یا محلول مخصوص ضد عفونی ابزار کار آرایشگاه می تواند بسیار موثر باشد . استفاده از ابزار یک بار مصرف مانند حوله ها و پد ها و … نیز تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از انتقال بیماری ها دارند .

رضایت مندی مشتریان :همانگونه که پیش تر گفته شد آقایان سلایق متفاوتی با یکدیگر دارند . برخی به آرایشگاه به عنوان یک مرکز مجهز و بداشتی ، برخی فقط به دنبال یک آرایشگر ماهر برای یک اصلاح مو ساده ، بعضی ها به دنبال فضایی برای سرگرمی و رسیدگی ماهانه به سرو وضع و بعضی های دیگر هم از روی ناچاری و برای کامل کردن چهره خود آرایشگاه ای خاص را انتخاب می کنند . در مقابل افرادی هم هستند که حساسیت وی‍ژه تری دارند و به دنبال یک آرایشگاه کامل با خدمات متمایز نسبت به دیگر مراکز می گردند . بعضی ها هم دوست دارند فقط مراجعه کنند و بهترین خدمات زیبایی را در زمانی مشخص بگیرند و همیشه کیفیت خدمات همانی باشد که شاید چند سال قبل تجربه کردند . با مطالعه همین مطالب کوتاه می توان به این نتیجه رسید که مدیریت کیفیت خدمات در آرایشگاه مردانه مشتری محور نباید اینقدر ها هم ساده باشد.رضایت مندی مشتری مستلزم داشتن یک سازمان است که فقط نام آن آرایشگاه و در باطن آن تمامی اتفاقات و نظرات مشتری تحلیل می گردد و در جهت آنها برنامه ریزی مشود تا در آینده نزدیک شاهد برآورده شدن نیاز های منطقی مشتریان آرایشگاه بود .

پاسخی بنویسید