آرایشگاه مردانه و داماد شاهکار

قیمت کوتاهی مو در آرایشگاه مردانه

اگر بخواهیم به یک آرایشگر و آرایشگاه مردانه به عنوان فرد و جایی که در انجا به زیبایی می‌رسیم نگاه کنیم بنابراین آرایشگر انسانی خوب و آرایشگاه مکانی مناسب خواهد بود. اما اگر به آرایشگاه مردانه به عنوان یک مکان پر از تیغ و قیچی و وسایل تیز و خطرناک نگاه کنیم و یا به آرایشگر به‌عنوان یک فردی که با یک وسیله تیز در هنگامی که بر روی یک صندلی نشسته‌ایم و از پشت به ما نزدیک می شود بخواهیم نگاه کنیم،آرایشگاه مردانه جای بسیار خطرناک خواهد بود و شاید برخی فکر کنند که برای آرایشگاه رفتن نیاز به فراگیری فنون دفاع شخصی خواهد بود. به همین دلیل باید دقت داشت تا در آرایشگاه‌ها رفتاری نامعقول از کسی سر نزند تا آرایشگر عصبانی شود. به همین منظور از چند آرایشگر حرفه‌ای موی سر خواستیم تا در خصوص رفتارهای آزاردهنده افراد و یا حرکاتی که می‌تواند منجر به عصبانیت آرایشگر شود توضیح دهند. آنها اذعان داشته اند که ۹۹ درصد از افرادی که به آرایشگاه‌ها می‌آیند انسان‌هایی نرمال هستند و بدون هیچ‌گونه مشکلی کار آنها به اتمام خواهد رسید. اما تنها یک درصد از افراد رفتارهای زننده‌ای داشته و باعث می‌شوند که آرایشگر عصبانی شود. در این متن به توضیح برخی از رفتارهای زننده که نباید در آرایشگاه مردانه انجام داد خواهیم پرداخت.
به آرایشگر خیره نشوید
بدیهی است خیره شدن به آرایشگر کاری نامناسب است. در هنگام شست‌شوی سر بهتر است چشمان خود را ببندید. به‌خصوص وقتی که در حال تیغ کردن صورتتان هستید و تیغ تیز و برنده بر روی گردن و قسمت شاه‌رگتان قرار دارد شاید نتوانید عکس‌العمل‌های بدنتان را کنترل کنید.

هرگز غر نزنید
از غر زدن بیجا بپرهیزید. به طور مثال اگر زمانی که در حال شستشوی سر شما هستند و شما در حال غر زدن باشید آرایشگر مجبور می‌شود هر چه زودتر کار شما را تمام کرده و با بی‌دقتی موهای شما را می‌شوید. غر زدن بی‌مورد می‌تواند آرایشگر را بسیار عصبانی کند.
خودتان موهای سر خود را اصلاح نکنید
به خاطر داشته باشید شما کودک نیستید. در صورت دست‌کاری کردن موهای سر ممکن است خط ریش یا مدل موهای خود را خراب کنید و این کار باعث می‌شود که آرایشگر شما به زحمت زیادی برای اصلاح آن بیفتد و منجر به عصبانیت شدن او می‌گردد.

مکالمه مناسبی داشته باشید
هیچ کس نمی‌گوید با آرایشگرتان صحبت نکنید اما به خاطر داشته باشید از صحبت‌های غیرضروری و یا صحبت در خصوص مشکلات خود بپرهیزید. البته ۹۹ درصد از آرایشگران ممکن است چیزی نگویند اما دلشان نمی‌خواهد در خصوص مشکلات خانوادگی شما چیزی بدانند. مسائل شخصی شما برای خود شما است.

مسواک زده و کمی به خود عطر بزنید
هیچ آرایشگری دوست ندارد به خصوص وقتی مشغول اصلاح صورت‌تان است دهانتان بدبو باشد و بازدم بدبوی شما را احساس کند. آرایشگران دوست دارند وقتی که انرژی و وقت خود را برای تمیز و زیبا شدن شما اختصاص می‌دهند شما نیز کمی برای آنها ارزش قائل شده و قبل از رفتن به آرایشگاه مردانه به خود خوشبو کننده بزنید و دهانتان را نیز خوشبو کنید. اما دقت کنید برای خوشبو کردن دهان از جویدن آدامس به طور جدی خودداری کنید.

از حرکت‌های غیرضروری پرهیز کنید
در هنگام اصلاح سر و صورت در آرایشگاه مردانه در بیشتر اوقات لوازم تیز و خطرناکی مانند قیچی و تیغ نزدیک صورت و گردن شما است. بهتر است از جابجایی بی‌دلیل و تکان خوردن غیرضروری پرهیز کنید. این کار علاوه بر اینکه می‌تواند باعث ایجاد خطر شود می‌تواند باعث به‌هم‌خوردگی تمرکز و عصبانی شدن آرایشگر نیز بشود.

آگاه باشید اندازه‌گیری مو ربطی به بهای آرایش ندارد
برخلاف باور عموم همیشه کوتاه بودن موها دلیل بر زحمت کم آرایشگر نیست. اگر با قیمت مشکل دارید بهتر است به آرایشگاه‌های ارزان‌تر بروید.
به هیچ عنوان به وسایل آرایشگاه مردانه دست نزنید
هرگز تلاش نکنید به وسایلی که صاحب آن نیستید دست بزنید. قیچی، ماشین اصلاح، خوشبو کننده‌ها و حالت دهنده‌ها همگی و همگی مخصوص کار آرایشگر است و شما هم حق دست زدن به آنها را ندارید.

به خاطر داشته باشید آنها تنها آرایشگر هستند و نمی توانند ذهن شما را بخوانند
اگر شما نمونه و یا مدل خاصی از مو را در خیال خود تصور می‌کنید قرار نیست آرایشگر همان را بر روی سر شما پیاده کند. چراکه او نمی‌تواند ذهن شما را بخواند. اما این مشکل به راحتی قابل حل است. بهتر است یک تصویر از آن‌چه که در فکر شما است را با خود به آرایشگاه مردانه ببرید و از آن آرایشگر بخواهید که آن مدل مو را بر روی سر شما پیاده کند.
همیشه از آنها بخواهید موهای شما را چگونه اصلاح کنند.

تصور کنید که نقش یک مشتری را در آرایشگاه بازی می‌کنید
برای آنکه بتوانید مشتری خوبی باشید تصور کنید که در یک فیلم نقش یک مشتری را ایفا می‌کنید. آرام بنشینید، به چیزی دست نزنید و یا با تلفن همراه خود صحبت نکنید، هیچ چیز مانند حرکات بیجا نمی‌تواند تمرکز آرایشگر را به هم بزند اما اگر پاسخ به یک تماس برای شما ضرورتی حیاتی دارد بهتر است از آرایشگر عذرخواهی کرده و از او بابت این کار اجازه بگیرید.

شئونات آرایشگاه را رعایت کنید
اگر چه امروزه در آرایشگاه‌های نوین با مدیریت جدید و امروزی اقدام به سرو غذا و نوشیدنی می‌شود، اما باید در نظر داشت که آن‌جا را با رستوران اشتباه نگیرید و شئونات مربوط به آرایشگاه مردانه را حفظ کنید.

در هنگام کوتاه کردن مو، سر خود را حرکت ندهید
نشستن در هنگام کوتاه کردن مو با نشستن در ماشین و یا سر سفره غذا متفاوت است. یادتان باشد نباید در هنگام کوتاه کردن مو، سر خود را تکان دهید چراکه در صورت حرکت دادن سر احتمال خراب شدن مدل مو وجود دارد و زمان و انرژی زیادی نیاز است که آرایشگر این نقصان را ترمیم کند.

پاسخی بنویسید