آرایشگاه مردانه و داماد شاهکار 09123019243

خرید یا دوخت کت شلوار داماد

خرید کت و شلوار دامادی؛ از فروشگاه یا خیاط؟

فقط لباس عروس نیست که برای پیدا کردنش زمین و زمان را زیر پا می گذارید لباس آقا داماد هم برای خودش قصه ی مفصلی دارد که باید برای آن وقت قابل توجهی را صرف کنید. شما دو انتخاب دارید: یا از فروشگاه، کت و شلوار را حاضر و آماده را خریداری کنید و یا این کار را به یک خیاط ماهر بسپارید.

فروشگاه

خرید یا دوخت

برای خرید کت وشلوار از فروشگاه، گزینه های متعددی دارید. فروشگاه های اسم و رسم دار و برند های مطرح و فروشگاه های کمتر شناخته شده که تبعا اجناسشان قیمت های پایین تری دارند. در میان برند های مطرح هم قیمت ها بالا و پایین می شوند. شما برای خرید یک دست کت شلوار دامادی از این فروشگاه ها به صورت متوسط باید حدود ۳۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان هزینه کنید.البته بماند که یک سری از فروشگاه ها هم هستند که در آن ها کت و شلوارهای ۸ میلیونی هم می توانید، پیدا کنید. که از برندهای خارجی هستند و ازکشورهای تولید کننده، به صورت تک و سفارشی وارد می کنند.

می رویم سراغ فروشگاه های بی نام و نشان تر، این فروشگاه ها هر چند ممکن است در بین عموم چندان مطرح نباشند اما این به آن معنی نیست که کیفیت و زیبایی کارهایشان پایین باشد. با یک انتخاب خوب و دقیق از یکی ازهمین فروشگاه ها می توانید یک دست کت وشلوار شیک برای آقا دامادتان بخرید.

حدود قیمت در این گونه فروشگاه ها هم از ۸۰ هزار تومان آغاز می شود و به ۵۰۰ هزار تومان هم می رسد. توجه داشته باشید که مدل، جنس پارچه و البته ملزومات دیگر کت و شلوار دامادی در میزان قیمت تاثیر گذار است. برای مثال قیمت یک کراوات درست و حسابی و شیک در بازاراز حدود ۲۰ هزار تومان آغاز و تا ۶۰ هزار تومان هم می رسد. برای دکمه سردست و گیره کراوات هم بسته به این که از فلز گرانقیمتی مانند طلا باشد یا از فلز کم ارزش تری مانند نقره قیمت های متعددی وجود دارد.

خیاط

دوخت یا خرید

اگر سایز و استیل شما به گونه ای است که برایتان در بازار کت و شلوار مناسبی پیدا نمی شود، می توانید سراغ خیاط هایی بروید که در دوخت کت و شلوار حرفه ای و متخصص هستند. هر چند بعضی از آقا دامادها هم هستند که مشکلی در سایز ندارند ولی با این حال تمایل دارند که کت و شلوار دامادیشان را یک خیاط ماهر بدوزد. برای شروع، اول از همه باید پارچه ای با جنس و رنگ دلخواهتان بخرید. معمولا خیاطی که سراغش می روید به شما آدرس یک پارچه فروش آشنا را می دهد تا از آن جا پارچه ی کت وشلوارتان را بخرید. حدودا ۳ متر پارچه لازم دارید که اگر جنس ایرانی اش را بخرید به صورت متوسط ۶۰ هزار تومان و اگر جنس خارجی را انتخاب کنید حدود ۱۱۰ هزار تومان برایتان خرج دارد. می ماند دوختنش. توجه داشته باشید که یک خیاط حرفه ای و نام آشنا و یا کسی که قبلا برایتان لباس دوخته و از درستی کارش مطمئن هستید، انتخاب کنید. برای دوخت هم باید به صورت میانگین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هزینه کنید. زمان تحویل کت و شلوارتان به این بستگی دارد که سر خیاطتان چقدر شلوغ باشد و شما در چه ایامی کت وشلوارتان را سفارش می دهید. ولی با این حال می توان گفت اماده شدن کت و شلوار تقریبا بین ۲۰ روز تا یک ماه زمان می برد.

پاسخی بنویسید