شماره تلفن : 09123019243

تفاوت فر موی دائم و موقت پسرانه

روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
بسیاری از بانوان گاه علاقمند می‌شوند که مو‌های خود را فر کنند، اما روش‌های معمول برای این کار اغلب با عوارض بالا برای مو‌ها و البته هزینه‌های زیاد همراه است؛ با این همه همیشه راه‌های ساده‌ای نیز وجود دارند که با بهره گرفتن از ان‌ها می‌توان مو‌ها را به سادگی در خانه فر کرد.
پ

فرارو- شاید شما هم جزو افرادی باشید که دوست دارید مو‌های خود را به حالت فر شده دربیاورید و البته حتما می‌دانید که اگر مو‌های شما به صورت طبیعی صاف باشد، برای فر کردن مو‌های خود نیاز به استفاده از مواد شیمایی و اتو‌های موی مخصوص دارید. البته احتمالا این را هم می‌دانید که تنها داشتن این مواد اولیه کافی نیست و افراد اغلب به علت فرآیند سخت فر کردن مو، دست به دامن آرایشگاه‌ها می‌شوند. اما از آرایشگاه هم نباید انتظار بیش از حدی داشته باشید چرا که علاوه بر اینکه فرآیند فر کردن مو در آرایشگاه نیز چندان برای افراد راحت نخواهد بود و نتایج نیز دائمی نیست، باید عوارض ناخوشایند اتو‌های مخصوص فرکننده بر مو‌های خود را نیز پذیرا باشید. اما آیا می‌دانید که برای فر کردن موهایتان الزامی به رفتن به آرایشگاه و استفاده از اتو مو‌های مخصوص، یا هر وسیله دیگر حرارتی ندارید؟ اگر تا پیش از این برای فر کردن مو‌های خود با مشکلاتی همچون عرق کردن، درد بازو و آسیب مو درگیر شده باشید، خوشحال خواهید شد اگر بدانید که چندین روش خانگی دیگر برای فرکردن مو‌های شما وجود دارد، که بیشتر آن‌ها نتیجه طبیعی‌تر به شما می‌دهند. وبسایت stylecraze لیستی از ۹ روش را برای فر کردن موهایتان در خانه با سبک‌های مختلف، و البته به ساده‌ترین روش‌ها در نظر گرفته است که در ادامه شما را با این روش‌ها آشنا خواهیم کرد. بسیاری از این روش‌ها بر روی مو‌های شما جواب خواهد داد و می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مو‌های شما برای مدت ۲ الی ۳ روز و بدون استفاده از روش‌های زیان آور، فر خواهد ماند.

چگونه مو‌های خود را بدون حرارت دادن فر کنیم؟
شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد که چگونه ممکن است بدون استفاده از اتو‌های مخصوص و حرارت، مو‌های خود را فر کرد؟ اما واقعیت این است که قرن هاست که زنان مو‌های خود را بدون گرما فر می‌کنند! یکی از این روش‌ها خوابیدن با مو‌هایی است که کمی مرطوب و بیدار شدن با مو‌های کاملاً حلقه دار است. اما امروزه هم روش‌های خانگی کارامدی وجود دارد که برخی از آن‌ها با تأکید بر موج طبیعی مو‌های شما عمل می‌کنند. شما می‌توانید از لیست زیر استفاده کنید و بهترین روش را برای ظاهر و سبکی که مد نظرتان است انتخاب کنید.

۱. فر کردن مو با روش اسکرانچ کردن

اسکرانچ در واقع به معنای جمع کردن مو‌ها در کف دست و فشار دادن آن به کف سر است. اسکرانچ کردن به مو‌های شما حالت فر طبیعی می‌دهد و میزان فر یا موج دار شدن مو‌ها در این روش، به بافت طبیعی مو‌های شما بستگی دارد. این راهکار یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای ایجاد فر‌های نامرتب است.
وسایل مورد نیاز اسکرانچ کردن مو
۱. مواد تقویت کننده فر (موس / ژل)
۲. شامپو حجم دهنده
۳. حوله
۴. ژل مو یا محصولات نگهدارنده دیگر

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو به روش اسکرانچ
۱. مو‌های خود را با یک شامپو حجم دهنده بشویید و سپس حالت دهید.
۲. نرم کننده را فقط به انتهای مو‌های خود بمالید، این کار باعث می‌شود مو‌های شما وزن بیشتری نگیرند و آویزان نشوند. در حالی که این کار را انجام می‌دهید، ژولیدگی مو‌های خود را نیز برطرف کنید.
۳. مو‌های خود را کاملاً شستشو دهید تا هرگونه مواد باقی مانده پاک شود.
۴. حوله را به دور مو‌های خود بپیچید و با فشار دادن، آب مو‌های خود را بگیرید. توجه داشته باشید مو‌های خود را با حوله مالش ندهید، زیرا باعث شکستگی و وز شدن مو می‌شود. بجای این کار، همانگونه که اشاره شد به آرامی مو‌های خود را با حوله فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود.
۵. در حالی که مو‌های شما هنوز مرطوب است، به اندازه یک نخود یا بند انگشت، ژل و یا به اندازه یک توپ گلف، موس را در دستان خود قرار دهید.
۶. به جلو خم شوید و شروع به اسکرانچ کردن مو‌های خود با ژل یا موس کنید. مو‌های خود را با همان حرکتی که برای مچاله کردن یک تکه کاغذ استفاده می‌شود، مالش دهید.
۷. توجه داشته باشید هیچ ماده‌ای را به نزدیک ریشه مو‌های خود نمالید، زیرا ممکن است مو‌های شما چرب به نظر برسد. مو‌های اسکرانچ شده را به سمت بالا نگه دارید و بگذارید موهایتان خشک شود.

۲. فر کردن مو با استفاده از سنجاق
این سبک کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتد و همچنین روش بسیار ساده‌ای برای فر دادن مو بدون گرما است. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که مو‌های خود را قبل از خواب سنجاق کنید تا صبح با فر‌های زرق و برق دار از خواب بیدار شوید.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با سنجاق
۱. حوله
۲. شانه دندانه پهن
۳. ژل مو
۴. سنجاق مو
۵. روسری نخی
۶. اسپری مو

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو با استفاده از سنجاق

۱. مو‌های خود را با یک شامپو حجم دهنده خوب بشویید و سپس حالت دهید. بهتر است مو‌های خود را با شانه دندان پهن حالت دهید.
۲. با حوله مو‌های خود را خشک کنید، اما باز هم توجه داشته باشید که به جای مالش مو با حوله، به آرامی آب اضافی را با فشار دادن از مو‌های خود خارج کنید.
۳. مقداری ژل مو یا هر محصول دیگر حالت دهنده را به مو‌های خود بزنید.
۴. بالای مو‌های خود را جدا کنید و آن را در یک دسته ثابت کنید چراکه این دسته از مو‌های شما، آخرین بخش کار خواهد بود.
۵. یک دسته ۳ سانتی متری از مو‌های خود را از سمت کنار بگیرید و انتهای آن را به دور انگشت اشاره خود بپیچید تا حلقه ایجاد شود. با انگشت شست و انگشت اشاره آن را در جای خود نگه دارید.
۶. دسته مو را به سمت بالا بچرخانید تا جایی که تا ریشه‌های مو ادامه یابد. اطمینان حاصل کنید که مو‌ها را به دور از صورت خود و به سمت بالا می‌چرخانید.
۷. قسمت رول شده را صاف روی کف سر خود نگه دارید و آن را با گیره محکم کنید. توجه داشته باشید اگر دسته‌های مو خیلی ضخیم باشند، سنجاق‌های مو، فرورفتگی‌هایی را در مو‌های شما ایجاد می‌کنند.
۸. این روند را برای بقیه مو‌های خود تکرار کنید. پس از پایان کار با مو‌های پایین و دور سر، کار بر روی مو‌های بالای سر را آغاز کنید تا تمام مو‌های شما با سنجاق محکم شود.
۹. مو‌های خود را با یک روسری نخی بپیچید تا سنجاق‌ها در جای خود محکم قرار بگیرند و بخوابند. روسری همچنین به جذب رطوبت مو کمک می‌کند.
۱۰. صبح که بیدار شدید، فر‌های خود را باز کنید. سنجاق‌ها را فقط وقتی باز کنید که موهایتان کاملاً خشک شده باشد. از سشوار استفاده نکنید، زیرا مو‌های شما را وز و فر‌ها را باز می‌کند.
۱۱. هنگامی که همه سنجاق‌ها را برداشتید، مو‌های خود را به آرامی با انگشت شانه کنید تا ظاهر تکه‌ای آن از بین برود. برای حفظ بیشتر حالت فر، می‌توانید از مقداری اسپری مو استفاده کنید.

۳. فر کردن مو به روش بافتن
اگر مو‌های مواج بی عیب و نقص همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید، راه آن استفاده از روش بافتن مو است. این روش یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای فر دادن مو است.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو به روش بافتن
۱. دو عدد بند مو
۲. اسپری مو یا هر محصول دیگر حالت دهنده مو

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو به روش بافتن
۱. مو‌های خود را بشویید و صبر کنید تا ۷۰ ٪ خشک شود. در واقع مو‌های شما باید مرطوب باشد، اما نه اینکه کاملا خیس باشد.
۲. مو‌های خود را جدا کرده و آن را به دو طرف ببافید.
۳. اگر بخواهید فقط در قسمت انتهایی مو‌های خود فر ایجاد کنید، تنها کافی است که دو طرف مو‌های خود را به صورت معمولی ببافید.
۴. اگر می‌خواهید که فر مو‌های شما از نزدیک ریشه مو‌ها شروع شوند، باید از دو روش بافت موی متفاوت استفاده کنید که هر دوی آن‌ها از ریشه مو آغاز می‌شود. روش اول بافت موسوم به بافت فرانسوی است که در آن تمام موی سر و از جلو، بافت سر انجام می‌شود، اما اندازه بافت مو تقریبا تفاوتی با بافت موی معمولی ندارد. روش دوم نیز نیز بافت باکس نام دارد که به بافت آفریقایی نیز موسوم است. در این روش نیز بافتن موی سر از ریشه آغاز می‌شود، ولی دسته بافت‌ها بسیار باریکتر هستند.
۵. اطمینان حاصل کنید که نوار‌های گره‌ای محکم هستند تا موهایتان هنگام باز شدن موخوره نداشته باشد.
۶. گره‌ها را تا زمانی که مو‌های شما کاملا خشک نشود، باز نکنید. می‌توانید با نوار‌های بافته شده در موهایتان به رختخواب بروید و سپس صبح آن‌ها را باز کنید.
۷. با انگشت مو‌های خود را شانه کرده و سپس با مقداری اسپری مو یا محصولات نگه دارنده دیگر، حالت مو‌های خود را ثابت کنید.

۴. فر کردن مو با بیگودی‌های ولکرو (چسبی)
بیگودی‌های ولکرو یا چسبی، یک روش عالی دیگر برای فر کردن مو است که باعث می‌شود مو‌های شما برای فر شدن نیازی به استفاده از حرارت و بالطبع عوارض ناشی از آن نداشته باشد. ویژگی دیگر بیگودی ها، داشتن اندازه‌های مختلف است که به شما این امکان را می‌دهد برای فر‌های ریز، بیگودی‌های کوچکتر و برای فر‌های بزرگ و حجیم، بیگودی‌های بزرگتر را انتخاب کنید.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن با بیگودی‌های ولکرو
۱. بیگودی‌های ولکرو (چسبی)
۲. حوله
۳. شانه
۴. اسپری مو یا سایر محصولات حالت دهنده مو

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو با بیگودی‌های ولکرو
۱. مو‌های خود را با یک شامپوی حجم دهنده بشویید یا می‌توانید به روش راحت تری با استفاده از بطری اسپری آن را مرطوب کنید.
۲. با استفاده از حوله، رطوبت اضافی مو‌های خود را بگیرید و باز توجه داشته باشید که مو‌های خود را با حوله مالش ندهید.
۳. اگر مو‌های ضخیمی دارید، آن‌ها را دسته دسته کرده و به سمت بالا بغلتانید، اما اگر مو‌های شما خوب است می‌توانید از دسته دسته کردن مو‌های خود صرفنظر کنید.
۴. اطمینان حاصل کنید که در هنگام پیچاندن مو‌های خود به سمت بالا، این کار را تا زمانی دنبال کنید که بیگودی‌ها به آرامی بر روی پوست سر شما بنشینند.
۵. برای محکم کردن غلتک‌ها نیازی به استفاده از سنجاق نخواهید داشت. اگر غلتک به درستی به سر شما نچسبد، ممکن است دسته مویی که ایجاد کرده اید بسیار ضخیم باشد.
۶. بیگودی‌ها را به مدت چند ساعت بر روی سر خود نگاه دارید و بگذارید تا موهایتان کاملا خشک شود. می‌توانید از این زمان برای آرایش و یا به پایان رساندن کار‌های خانه استفاده کنید.
۷. فر‌ها را باز کرده و با انگشتان خود موهایتان را شانه کنید. برای حفظ حالت فر مو‌های خود می‌توانید از اسپری مو استفاده کنید.

۵. فر کردن مو با گره‌های بانتو
این روش به دلیل ایجاد فر‌های ریز و فنری که به مو‌ها می‌دهد، مورد علاقه بسیاری از افراد است. روش بانتو برای انواع مختلف مو به خوبی جواب می‌دهد و ضمن ایجاد فر‌هایی کاملاً مشخص، مو‌های شما را ملایم می‌کند.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن به روش بانتو
۱. حوله
۲. سنجاق سر
۳. کلاه دوش
۴. ژل مو یا محصولات دیگر نگهدارنده حالت مو
۵. اسپری مو

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو به روش بانتو
۱. مو‌های خود را بشویید و حالت دهید.
۲. هنگامی که مو‌های شما حدود ۸۰ ٪ خشک شد، یک دسته ۳ تا ۵ سانتی متری از مو‌های خود را جمع کنید (هرچه دسته‌ها کوچکتر باشد، فر‌های شما محکم‌تر خواهد بود) و شروع به پیچاندن آن‌ها کنید تا به طناب شبیه شود.
۳. این قسمت‌ها را محکم به دور یکدیگر بچرخانید و یک دسته پیچ خورده ایجاد شود.
۴. با سنجاق سر آن‌ها را محکم کنید.
۵. این کار را برای تمام مو‌های خود تکرار کنید تا تمام مو‌های شما در گره‌های بانتو قرار بگیرند.
۶. کلاه دوش بپوشید و بگذارید یک شب بماند.
۷. صبح کلاه دوش را برداشته و بگذارید موهایتان خشک شود.
۸. هر دسته مو را یکی یکی باز کنید و با انگشتان آن‌ها را شانه کنید.
۹. برای حفظ حالت فر مو‌های خود می‌توانید از اسپری مو استفاده کنید.

۶. فر کردن مو با دستمال کاغذی
شاید کمی تعجب آور باشد، اما با دستمال کاغذی هم می‌توان مو‌ها را فر کرد. در واقع استفاده از دستمال کاغذی برای فر دادن مو‌های شما می‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از بیگودی باشد. این روش به مو‌های شما فر‌های تنگ و فنری می‌دهد که طبیعی به نظر می‌رسند.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با دستمال کاغذی
۱. حوله
۲. رول حوله کاغذی
۳. اسپری مو

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو با استفاده از دستمال کاغذی
۱. مو‌های خود را بشویید و سپس آب اضافی آن را با استفاده از حوله بگیرید.
۲. در صورت تمایل، می‌توانید مو‌های خود را با استفاده از بطری اسپری آب مرطوب کنید.
۳. یک حوله کاغذی بردارید و آن را تا جایی که تقریباً ۳ سانتی متر عرض و حدود ۱۲ الی ۱۵ سانتی متر طول داشته باشد، تا کنید. یک دسته ۳ تا ۵ سانتی متری از مو‌های خود را برداشته و انتهای مو‌های خود را به دور وسط حوله کاغذی بپیچید.
۴. مو‌های هود را آنقدر به دور حوله کاغذی بپیچانید تا به کف سر خود برسید. سپس حوله کاغذی را با بستن آن در اطراف مو‌های جمع شده، محکم کنید.
۵. همین کار را برای دیگر دسته‌های موی خود تکرار کنید.
۶. در همین حالت و با حوله‌های کاغذی در مو‌های خود، بخوابید.
۷. صبح حوله‌های کاغذی را باز کرده و با استفاده از انگشتان، مو‌های خود را شانه کنید.
۸. با کمی اسپری مو برای حفظ حالت فر بودن مو، کار را تمام کنید.

۷. فر کردن مو با استفاده از جوراب
این هم یکی از روش‌هایی است که احتمالا برای بسیاری کمی غیر عادی جلوه کند، اما واقعیت این است که استفاده از جوراب بهترین راه‌ها برای رسیدن به امواج ملایم در مو‌های بلند است. اطمینان داشته باشید که با استفاده از این روش، مو‌های شما در هنگام فر شدن بسیار زیبا به نظر خواهد رسید.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با جوراب
۱. کش مو
۲. سنجاق سر
۳. جوراب
۴. قیچی
۵. اسپری مو

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو با استفاده از جوراب
۱. مو‌های خود را شسته یا با استفاده از بطری اسپری آب، مرطوب کنید.
۲. آب اضافی را با حوله بگیرید و صبر کنید تا مو‌های شما تا حدود ۸۰ ٪ خشک شود.
۳. مو‌های خود را به حالت دم اسبی بالا کشیده و با کش مو محکم کنید.
۴. قسمت جلوی یک جوراب (قسمت انگشتان پا) را با استفاده از یک قیچی جدا کرده و به شکل دونات (دایره) درآورید.
۵. انتهای مو‌های خود را از سوراخ (داخل) جوراب خارج کنید.
۶. انتهای مو‌های خود را به دور جوراب بپیچید و شروع به غلت دادن کنید تا جایی که کاملاً به کف سر شما برسد.
۷. با استفاده از برخی از سنجاق‌های سر، مو‌ها را محکم کنید.
۸. وقتی موهایتان کاملا خشک شد، آن را باز کنید. می‌توانید با این حالت بخوابید یا ۵-۶ ساعت صبر کنید تا مو‌های شما خشک شود.
۹. دسته جوراب و کش مو را باز کنید. با استفاده از انگشت خود، موهایتان را شانه کرده و با استفاده از اسپری مو، حالت فری موی خود را تثبیت کنید.

۸. فر کردن مو با استفاده از سربند
این روش مناسب برای فر‌های مواج و فر‌های بزرگ و حجیم است.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با سربند
۱. سربند (هد بند) یا دستمال سر
۲. سشوار (اختیاری)
۳. اسپری نمک دریایی

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو با استفاده از سربند
۱. در حالی که مو‌های شما کمی مرطوب است، یک سر بند را به دور سر خود بپیچید.
۲. مو‌های خود را به دو نیم تقسیم کنید و شروع به پیچیدن آن‌ها به دور سربند کنید.
۳. هنگامی که به انتهای مو‌های خود رسیدید، آن‌ها را سنجاق کنید تا در جای خود محکم شود.
۴. این کار را برای قسمت دوم مو‌های خود تکرار کرده و آن‌ها را در جای خود سنجاق کنید.
۵. برای تسریع در روند خشک شدن می‌توانید از سشوار در حالت خنک استفاده کنید، یا می‌توانید با همین مو‌های خود به تختخواب بروید.
۶. هنگامی که مو‌های شما کاملا خشک شد، سربند را برداشته و بگذارید مو‌های شما باز شود.
۷. مو‌های خود را با انگشتان خود شانه کنید و با سشوار کشیدن مو‌های خود به همراه استفاده از اسپری نمک دریایی، مو‌های خود را جمع کنید تا حجم آن را حفظ شود.

۹. فر کردن مو با پیچاندن آن‌ها
این روش یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن مو‌هایی با فر‌های کوتاه و مواج است.
وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با پیچاندن آن‌ها
۱. دو عدد کش مو
۲. اسپری نمک دریایی

۹ روش خانگی و ساده برای فر کردن مو
چگونگی فر کردن مو با پیچاندن آن‌ها
۱. با شستن یا استفاده از بطری اسپری آب، مو‌های خود را مرطوب کنید. همچنین استفاده از شامپوی حجم دهنده نیز ایده خوبی خواهد بود.
۲. مو‌های خود را از وسط تقسیم کرده تا دو قسمت ایجاد شود.
۳. قسمت اول را جمع کرده و شروع به پیچاندن کنید تا شبیه طناب شود.
۴. مو‌ها را به دور خود بچرخانید تا به انتها برسد.
۵. مو‌های پیچیده شده را با کش مو محکم کنید.
۶. این روند را برای قسمت دیگر تکرار کنید و سپس به رختخواب بروید.
۷. به صورت اختیاری می‌توانید چند ساعت این مدل مو را نگه دارید تا موهایتان کاملا خشک شود.
۸. هنگامی که مو‌های شما خشک شد، دسته‌های پیچ خورده را باز کرده و با استفاده از انگشتان خود موهایتان را شانه بزنید.
۹. کار را با اسپری کردن مقداری اسپری نمک دریایی روی مو‌های خود به پایان برسانید.

فرایند فر کردن مو مرانه در یک نگاه

معرفی فرایند فر کردن مو مردانه با توضیحات کامل برای علاقه مندان
داشتن موهای فر در بین افرادی که موهای صافی دارند بسیار محبوب است و مهم نیست که زن هستید یا مرد برای اینکه موهای خود را فر کنیم مراحل دشواری را نیز باید انجام بدهیم ولی انجام این کار غیر ممکن نیست. در این مطلب قصد داریم چند روش آسان برای داشتن موهای فر به شما معرفی کنیم حتی اگر دستگاه فر کننده مو مردانه ندارید می توانید موهای فر را داشته باشید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

 

معرفی فرایند فرکردن مو فایل شماره یک

آیا در مورد فر شش ماهه اطلاعاتی دارید؟

در آرایشگاه ها برای فر کردن موی متقاضیان از پرمننت کمک گرفته می شود این ماده با شکستن پل های گوگردی در تارهای مو باعث ایجاد یک شکل فرمانندی در موها می شود. پس حالتی که باعث می‌شود موها شکل فر به خود بگیرند پیوندهای گوگردی موجود در تارهای مو می باشد. بعد موها در حالت و موقعیت جدید قرار می گیرد که به وسیله یک محلول خنثی کننده مو در موقعیت سر شده ثابت باقی می ماند.

 

معرفی فرایند فرکردن مو فایل شماره دو
مراحل ایجاد سر مو شش ماهه مردانه

• اندازه شعاع لوله بیگودی و طریقه قرار گرفتن و تعداد بیگودی های استفاده شده و مقدار مو و تراکم موی که در اطراف بیگودی پیچیده شده فرم نهایی مورا معلوم میکند بعد از انتخاب بیگودی مناسب نسبت به حجم مو موهای شسته شده را در بیگودی می پیچیم
• زمانی که موها را در بیگودی پیچیدیم باید هر بیگودی را به ماده ای که به آن محلول فر می گویند آغشته میکنیم فقط در این زمان باید مراقب باشیم که این ماده با پوست سر تماس پیدا نکنه چون باعث میشود پوست حساسیت پیدا کند البته این مورد در بعضی از افراد دیده شده پس برای جلوگیری از تحریک کردن پوست سر نباید محلول و با پوست تماس داد زمان مورد نیاز برای ماندن محلول فر روی موها بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه می باشد

• بعد از گذشت ده بیست دقیقه موهای پیچیده شده را کاملاً با آب شستشو میدهیم
• موهای آغشته به محلول را با آب شستشو میدهیم
• بعد از گذشت اندکی زمان موهای که با آب شستشو داده شده بیگودی ها را جدا کرده و از روی موها برمیداریم

 

معرفی فرایند فرکردن مو آموزشگاه احسان کاظمی | فایل شماره سه
قیمت و هزینه فر شش ماهه‌ی مو مردانه

قیمت و هزینه فر شش ماهه موی مردانه نسبت به حجم مو، جنس مو، اندازه مو، اندازه های فر های انجام شده روی موها و مواد به کار رفته برای انجام فرمو ها کارمزد آرایشگر در هر مکان متفاوت خواهد بود.
فر کردن مو های سر به وسیله موس و نمک دریا

زمانی که موهای خود را شستشو داد و و هنوز نم دارد و مقداری مرطوب است به اندازه یک توپ تنیس روی موها موس میزنیم بعد به سر سشوار یک سری دیسپانسر متصل می کنیم. سعی خود را تکان دهید و موهای خود را پراکنده و پریشان کنید در همین زمان از قسمت زیر موها به موها اسپری نمک بزنید مراقب باشید که اسپری را با فاصله از مو نگه دارید بعد سشوار را در حالت باد خنک قرار داده تا اسپری نمک بر نروی موها خشک شود.

 

معرفی فرایند فرکردن مو آموزشگاه احسان کاظمی | فایل شماره چهار

تفاوت فر موی دائم و موقت چیست؟

موهای فر دارای زیبایی خاصی هستند و بیشتر افرادی که موهای صافی دارند علاقه مند هستند از موهای فر برای مدل مو های خود در زمان های خاصی استفاده کنند. فر های مو دارای مدل ها و حالت های گوناگونی هستند که هر کدام از محبوبیت خاصی برخوردارند برای مثال فر سیم تلفنی و درشت و ریز و موج دار از حالت های متفاوت فر های مو به حساب می آید در بیشتر دیده می‌شود که خانمها بیشتر از مدل های فر و دستگاه های فر کننده مو استفاده می کنند ولی در بعضی موارد مردان نیز برای موهای بلند خود از حالت های فر و دستگاه های فر کننده استفاده می کنند. در بعضی از مردان موها به لحاظ ژنتیکی هستند و این حالت به صورت دائم برای این افراد وجود دارد ولی مردانی که موهای صاف و لخت دارند و می خواهند موهای خود را فر کنند باید از روش ها و تکنیک هایی که برای مردان کاربرد دارد استفاده کنند. روش های فر کننده موی ۶ماهه و موقت خیلی برای مردان جذاب نیست و بیشتر مردان تمایل دارند از روش هایی که به صورت دائمی موها را به حالت فر درمی‌آورد استفاده کنند.

 

 

برای فر کردن موهای بلند استفاده میشود و کاربرد دارد که باید بعد از استحمام بر برای موها استفاده شود که در واقع این مواد شیمیایی و یا ارگانیک باعث میشود که موها بعد از خشک شده به حالت لخت اولین خود باز نگردند. ابزار های حرارتی الکترونیکی موجود در بازار برای فر های کوتاه مدت یا موقت کاربرد دارد که در اثر ایجاد حرارت در تارهای مو همزمان باعث ایجاد آسیب در موها می شوند از این جهت روش‌های فر مو دائم بهتر است سرهای کوتاه مدت که توسط حرارت انجام می شوند . سر کردن مو باید تحت نظر متخصصان و افراد با مهارت بالا در این زمینه اجرا شود که بیشتر در سالن های آرایشگاهی توسط افراد متخصص بر روی متقاضیان انجام می شود افراد متخصص به وسیله ابزار در دسترس دارند می‌توانند در بهترین حالت موهای افراد متقاضی را فر کنند. چه باید فرد آرایشگر توضیح داده شود که چه نوع فر مو را میخواهید شش ماهه یا دائم.

معرفی فرایند فرکردن مو آموزشگاه احسان کاظمی | فایل شماره پنچ

فایده های فر مورد دائم

بیشتر افراد می توانند از این حالت فرصت استفاده کند یعنی سرمایه داریم ولی این کار و این روش برای کودکان منع شده است در ادامه مزایای فرمی برای آقایان را می آوریم
• یکی از مزایای فر کردن مو تغییر حالت چهره است مردانی که دارای موهای صاف می توانند گاهی اوقات از موهای فر برای ایجاد تنوع در موقع بلند خود استفاده کند

• یکی از حالت های فر کردن مو فرهای درهم می باشند فرهای موی درهم و یا به هم ریخته میازی به مرتب کردن ندارن این باعث می شود شما نیازی برای مرتب کردن موها به شکل مستمر نداشته باشید .

• اگر موهای کم پشتی دارید و به عبارت دیگه کم تراکمی دارید پیشنهاد میشود از فر مو شش ماهه یا دائم استفاده کنید چرا که این کار باعث افزایش حجم ظاهری موهای سر شما می شود.

مشکلات و معایب فر مو دائم

موادیکه در فرآیند فر مو دائم استفاده میشه یا همان فرمو شش ماهه باعث آسیب دیدن موها می گردد چون یکی از معایب مواد شیمیایی این هست که می تواند موها را تحت تاثیر قرار دهد در ادامه این سطر مواردی از این دست را به آن اشاره خواهیم کرد.
• مواد شیمیایی که برای فر کردن مو استفاده می شوند بر ساقه مو اثر می گذارند با تغییر در ساختار پیوندی آنها باعث تغییر و حالت آنها میگردد
• موهایی که تحت تاثیر مواد شیمیایی دراثر فرایند فر کردن قرار می‌گیرند شکننده می‌شوند و مستعد ایجاد موخوره میشود که این موارد در اثر به وجود آمدن کاهش رطوبت مو ظاهر می گردند
• وقتی که موهای تان را به حالت فر در می آورید این کار نیاز به قرنطینه دارد که تاثیر بیشتری داشته باشد یا تاثیرش مشخص تر و نمایان تر باشد و نباید دو تا سه روز به حمام بروید که این خود باعث کاهش میزان متوسط مو میشود.

• مواد شیمیایی که در فرایند فر کردن مو استفاده میشود بوهای نامطبوع است که برای برخی افراد که به بو حساسیت دارند و تحمل بعضی از بوها برایشان سخت است یکی از معایب انجام این روش می باشد

• برای آن دسته از افرادی که دارای موهای خشک هستند توصیه می شود که از این روش به طور کلی از فر کردن موهای خود به کلیس صرف نظر کنند چرا که استفاده از این مواد موها را هرچه بیشتر از قبل خشک میکند که در اثر افزایش این خشکی و آسیب دیدن ساقه مو باعث افزایش ریزش مو می گردد

 

.
قبل از انجام فرایند فر کردن موها

قبل از انجام فرآیند فر کردن مو باید چه نکاتی را بیاموزید و بدانیم و از آن اطلاع داشته باشید و بعد از آن باید فرایند فر کردن مو را انجام بدید که در ادامه مختصری به این موارد اشاره خواهیم کرد ورزش فر کردن مو دائم بهتر از روش فر کردن موی چند ساعته است قبل از شروع کردن فرایند فر کردن موها باید به شکل واضح به آرایشگر خود توضیح دهید که چه سایز و اندازه های مد نظر شما است
باید جنس موی خود را بشناسیم قبل از انجام سفر کردند و اگر متوجه شدید که موهای شما جنس خشکی دارند نباید سمت این کار ببریم چون برای شما بسیار آسیب زا خواهد بود. برای شروع فرآیند فر کردن موها یا خود عجله نکنید بگذاری طبق نظر ساعت متخصص و زمان استاندارد آن آن پیش برود ولی در حالت کلی چون مردان موهای کوتاه تری نسبت به زنان دارند زمان فرایند فکر کردن کوتاه تر خواهد بود زود به اتمام می رسد.

معرفی فرایند فرکردن مو آموزشگاه احسان کاظمی | فایل شماره هفت

مراقبت های بعد از فرایند فر کردن موها

نکات مهمی که باید بعد از فرآیند فر کردن موها به آن توجه کرد این است که تا ۲۴ ساعت یا یک روز بعد از فرایند فر کردن موها نباید از وسایل حرارتی برای حالت دادن به موها استفاده کنید. حمام نرفتن به مدت ۴۸ ساعت پس برای فر کردن موها از جمله مواردی است که باید آن را رعایت کنید. نکات ذکر شده رعایت آن بسیار اهمیت دارد.

0/5 (0 نظر)

پاسخی بنویسید