شماره تلفن : 09123019243

آرایش مو های داماد

 

برنامه ریزی درست داشته باشید:
روز عروسی با تمام خاطرات زیبا و جالبی که برای هر زوج جوانی خلق میکنه ، روز پر دردسر و شلوغی مخصوصا برای آقا داماد هاست.در همین ابتدا پیشنهاد میکنم اگر مدیر برنامه ریزی برای مراسمتون ندارید سعی کنید از چند هفته قبل شروع به تهیه لیست کامل از مراحل انجام کارهای عروسیتون داشته باشید ، وگرنه روز عروسی به اندازه ای برنامه هاتون بهم میریزه که بعضی از کارهاتون یا به تعویق میفته یا به طور کلی از برنامتون حذف میشه.
البته میتونید با افراد دارای تجربه مشورت کنید و از نظرات اونها استفاده کنید یا راهنمای برنامه ریزی عروسی رو از اینترنت دریافت کنید.
و اما طبیعیه که یکی ازین دغدغه ها آرایشگاه دامادی و کیفیت کار اون آرایشگاست ، معمولا ساده ترین راه برای حل این موضوع پرس و جو از دوستان و آشنایان یا مراجعه به آرایشگاه متداول خودتون خواهد بود.

در مورد آرایشگاه ها تحقیق کنید و معیار های لازم رابررسی کنید:
اگر مدل موی مورد نظرتان را مشاهده کردید بدون تعارف در مورد کیفیت کار و ذوق و سلیقه آرایشگر و آدرس اون تحقیق و بررسی کنید و سعی کنید مدتی پیش از عروسی آزمون و خطاهای خطرناک رو انجام بدین.
قبل از هر اقدامی لباس دامادیتون رو بپوشید ، پیرایش شما باید با این لباس ارتباط خوبی داشته باشد.
میتونید از مدل هایی که لباس های مشابه لباس شما رو به تن کردن هم عکس تهیه کنید و با فرم صورت خودتون مقایسه کنید تا مدل های مناسبی رو برای صورتتون انتخاب کنید و بعدا با آرایشگرتون این مسئله رو درمیون بگذارید.
به واسطه ی تفاوت های ظاهری افراد با یکدیگر این چالش برای بسیاری از داماد های عزیز قدری پیچیده تر میشود.
تفاوت بین نوع پوست صورت افراد ،درجه سلامتی اونها ، گودی زیر چشم ، فرورفتگی ها و برجستگی ها یا حتی جای سوختگی و آبله و … همه اینها باعث میشه کیفیت کار آرایشگاه و زبده بودن پیرایشگر در مرحله مهم تری قرار بگیرد چرا که مرحله بعد از آرایشگاه عروس و داماد، آتلیه عکاسی خواهد بود.
به طور مثال کسی روی صورتش جوش های سرسیاه دارد ابتدا باید پاکسازی پوست به طور کاملا درست و اصولی انجام گرفته سپس گریم داماد آغاز شود، بدیهی است که با توجه به آرایش پیچیده عروس صورت داماد نباید خشک و بی روح باقی بماند چرا که تضاد قابل توجه بین صورت عروس و داماد در عکس های آتلیه چالش برانگیز خواهد بود و این عکس ها خاطرات عروسی شما خواهد بود.
ازین رو بعضی از اوقات میشنویم که نارضایتی داماد به گونه ایست که آرزو میکرد ای کاش خودش در منزل کار آرایش شخصی اش را انجام میداد.
قبل از رسیدن به نکات اصلی فراموش نکنید که میتوانید در اینترنت مدل های مختلف رو بررسی کنید، بسیاری از آرایشگاه ها فعالیت مجازی دارند که این به شما در مراحل مختلف حتی در زمینه ی انتخاب لباس یا سالن هم کمک شایانی می کند.
از آرایشگاهتان بازدید کنید:
پس از بررسی اینترنتی سالن کار آرایشگاه را به صورت حضوری ببینید. فاکتور های مورد نظرتان را تطبیق دهید ، بهداشت ، کیفیت برخورد پرسنل ، تجهیزات و امکانات و نظافت محیط ، محل شست و شوی سر ،روپوش ها میزان توجه به خواسته ی شما و البته قیمت نهایی… بعضی از آرایشگاه ها فقط به دلیل شناخته شده بودن یا تبلیغات اصولی سر زبانها افتاده اند در صورتی که ممکن است اگر خودتان به آنجا مراجعه کنید از بهداشت و برخورد پرسنل یا کیفیت کار خوشتان نیاید.
آرایشگاه های که حد اقل حقوق مشتری را لحاظ میکند میتواند به حد اکثر ها هم فکر کند.
ترجیها به آرایشگاهی مراجعه کنید که از کتابچه مدل مو استفاده میکنند تا انتخاب برای شما راحت تر باشد.
البته دقت کنید عکس هایی که در مدل به کار رفته است کپی شده از اینترنت نباشد و در محوطه کار آرایشگاه عکس برداری شده باشد.
آرایشگرتان را امتحان کنید:
آرایشگری نوعی هنر میباشد و شما باید ذوق هنری و خلاقیت کار آرایشگرتان را بررسی کنید. آرایشگری که بدون معطلی و سردرگمی با سرعت عمل بالا میتواند آنچه را که شما خواستید به شکل خوبی به شما تحویل دهد.
هم به شما اطمینان و اعتماد به نفس خوبی میدهد هم میتوانید زمان تقریبی اتمام کارتان را با در نظر گرفتن فعالیت های اضافه ای که میخواستید تخمین بزنید و این به برنامه ریزی درست تر شما کمک شایانی خواهد کرد.
یک آرایشگر حرفه ای به خوبی میداند که باید چه مراحلی را طی کند و ازین رو از اعتماد بنفس بالایی برخورددار است ، در هنگام گفت و گو با آرایشگرتان به رفتار های او و زبان بدنش توجه داشته باشید ،ازین رفتار ها میتوانید احساسی که آرایشگر به خودش و کارش دارد را متوجه شوید ، کسی که به کارش علاقه داشته باشد بدنبال خلق یک چهره ی فوق العادست.
شما باید بتوانید با او ارتباط خوبی برقرار کنید و او را مورد سوال و جواب قرار دهید.
علاوه بر آن ظاهر شیک و مرتب ، لباس تمیز و اتو کشیده ، ناخن های تمیز آرایشگر میتواند تبلیغات خوبی برایش باشد پس اگر به این نکات توجه نمیکند یعنی برای تبلیغات کارش ارزش زیادی قائل نیست ،اگر قرار است برنامه ای راکنسل کند یا شخصی را به جای خودش برای شما در نظر بگیرد باید از قبل به شما اطلاع دهد ، باید به راحتی بتواند با او قرار ملاقات و ساعت دقیق تنظیم کنید زیرا برنامه زمانی برای شما بسیار مهم است.
مدارک آرایشگاه را بررسی کنید:
نکته دیگر مربوط به مدارک آرایشگری میباشد ، بسیاری از آرایشگاه ها مدعی متد و مدارک بین المللی هستند و در تبلیغاتشون حرف ازین مدارک میزنند ، اگر همچین مدارکی ضمیمه کارشون باشد شما باید این مدارک رو در دفتر کار پیرایشگر یا محیط آن مشاهده کنید در غیر این صورت شما هزینه تبلیغات کذب رو پرداخت کرده اید.

در ادامه به نکاتی میپردازیم که بهتر است در پیرایش و گریم داماد رعایت شود:
حرفه ای ترین آرایش های داماد باید به صورتی باشد که گریم داماد حد اقل از فاصله چند متری قابل رویت نباشد و به گونه ای به نظر بیاید که پاکسازی ساده ای صورت گرفته است و این حالت چهره متعلق به خود فرد است نه آرایش ظاهری آن ، به منظور تحقق این امر باید آرایشگر توجه لازم را به مرحله پاکسازی پوست و زیر سازی درست داشته باشد.
اگر زیر سازی درستی قبل از گریم داماد صورت نگیرد بهترین مواد آرایشی با بهترین برند هم ممکن است از فاصله نزدیک کاملا محسوس به نظر بیاید.
ابتدا با استفاده از محلول های شوینده باید پاکسازی پوست به طور کامل انجام شود، برای پوست های مختلف از محلول های مختلفی مثل محلول های الکل دار یا شیر پاک کن استفاده میشود، پوست های خشک بهتر از محلول های الکل دار استفاده شود و برای پوست های چرب شیر پاک کن گزینه مناسب تری میباشد برای اینکه گریم به طور یکنواخت با پوست نمایان شود که در صورت عدم استفاده ممکن است در مراحل بعد خشکی پوست صورت باعث پوسته پوسته شدن صورت شود و گریم داماد را بهم ریخته و آن را از فاصله دور قابل تشخیص میکند.
اون دسته از داماد هایی که عادت به اصلاح صورت دارند یا ریش صورتشون رو به اصطلاح شش تیغ می کنند به خاطر داشته باشند به دلیل وجود ریشه ی مو در بافت صورت پس از اصلاح باید در محدوده ریش از کرم های مخصوص برای یکنواخت کردن صورت استفاده کنند، زیرا معمولا محدوده ریش به دلیل ریشه های مو مقداری تیره تر از بقیه نقاط صورت میشود.
شما باید به دنبال سالنی باشید که داماد را آرایش نکنند ، بعضی از آقا داماد ها با چهره ای سرشار از کرم و آرایش غلیظ وارد سالن عروسی میشوند و این مسئله اصلا شایسته یک داماد جذاب نیست ، یک گریمر حرفه ای داماد را آرایش نمیکند.
فراموش نکنید لوازم کاربردی برای گریم داماد با لوازم استفاده شده در آرایشگاه های زنانه کاملا متفاوت است و در یک آرایشگاه دامادی برای مثال نباید از کرم پودر های زنانه برای پوشش دهی استفاده کرد.
این نوع از گریم به معنای آرایش غلیظ زنانه نیست ، بلکه نوعی هماهنگ سازی پوست بشمار میرود و متخصصین این امر میدانند که چطور با استفاده از مواد گریم چهره داماد را از نظر جذابیت در مرحله بالایی قرار دهند تا مهمانان اوج جذابیت ممکن از چهره شما را دریافت کنند.
برای مثال چروک دور چشم داماد یا فک استخوانی جذاب در کنار بینی پهنی که ممکن است جالب و جذاب نباشد همه اینها با یک هماهنگ سازی خوب میتوانند کمرنگ و پررنگ شوند ، و در نهایت کار گریم بدان معناست که این نقاط قوت را در دیدرس و نقاط ضعف را کمرنگ تر کند.

فندانشن یا فن زدن روی پوست هم از مراحل دیگر کار روی صورت داماد است، توجه داشته باشید که باید از فن مناسب پوست استفاده شود ، روشن شدن بیش از اندازه پوست سبب بی روح شدن پوست صورت خواهد شد.
ابرو ، خط قرمز بعضی از داماد ها:
بعضی از آرایشگر ها دوست دارند با ابرو بازی کنند ابرو ابزار جالبی برای تغییر حالت صورت است که میتوان از آن برای خوشحال یا غمگین یا عصبی نشان دادن شخصی استفاده کرد ، هرچند برخی خیلی با این موضوع ارتباط برقرار نمیکنند اما آرایشگر ها معمولا با زور هم شده تغییرات جزیی در آرایش ابروی داماد لحاظ میکنند، اما در صورتی که با این کار مخالف هستید در ابتدا این موضوع را مطرح کنید تا آرایشگر به امید تغییرات ابرو تغییرات دیگری لحاظ نکند.
آرایش مو های داماد:
آرایش موی داماد آخرین مرحله است و بعد از اتمام مرحله گریم صورت میگیرد ، بهتر است یک یا دو هفته از مراسم عروسی پیرایش مو صورت بگیرد که موی سر فرم خود را بعد از گذشت این مدت بدست آورده و تغییرات جزیی لحاظ شود.
اصلاح مو باید با توجه به فرم صورت و سر و تجربه ی شخصی آرایشگر صورت گیرد اما اگر شما تجربه ی خوشی از اینکار ندارید و فرم سرتان مخصوص به مدل خاصی از آرایش میباشد حتما آرایشگر خود را در جریان مدل پیشنهادی خود قرار دهید.
رفت و آمد را در برنامه هایتان محاسبه کنید:
به موقعیت مکانی آرایشگاهتان توجه داشته باشید، این نکته مخصوصا در کلان شهر ها بسیار مهم است.
روز عروسی بسیار پر کار و طاقت فرساست ، اگر قرار باشد شما برای هر مرحله از کارتان زمانی را صرف جابجایی کنید بی شک از برنامه هایتان عقب خواهید افتاد.
آرایشگاه عروس، هماهنگی های تالار، گل زدن ماشین، آرایشگاه داماد ، پرو لباس و … اگر شما برای هرکدام ازین کار ها بخواهید نیم ساعت مسیر طی کنید در نهایت بیش از ۳ ۴ ساعت زمان را از دست خواهید داد.
پس توجه داشته باشید نه تنها فقط مکان آرایشگاه داماد بلکه تمام کارهایتان را در مسیر مشخصی قرار دهید تا در سریع ترین زمان ممکن کار شما به پایان برسد.
برنامه ریزی زمانی درست مهم ترین و استرس زا ترین بخش یک روز عروسی میباشد.
هزینه های آرایشگاه:
در صورتی که تمام این موارد مورد نظر شما باشد برای هزینه های آرایشگاه (در صورتی که به آرایشگاه های عجیب مراجعه نکنید) باید مبلغی حدود ۳۵۰ الی ۷۰۰ هزارتومان در نظر داشته باشید.
فراموش نکنید که اگر این مراحل را به صورت جداگانه درخواست کنید هزینه زیادی متحمل خواهید شد.
اگر به طور کلی این امکانات را درخواست کنید ممکن است هزینه کمتری برای شما داشته باشد و فراموش نکنید قیمت کلی کار را قبل از شروع کار بپرسید.
بسیاری از آقایان تصور میکنند که این نوع از خدمات آرایشگری مخصوص خانم هاست ولی نباید این نکته را فراموش کنید که شما قرار است در مقابل دوربین عکس هایی بیاندازید که تا آخر عمرتان برایتان خاطره خواهد شد.
غریب به اتفاق کسانی که خبر ساز هستند یا به هر شکلی روزانه در مقابل دوربین قرار میگیرند قبل از هر اقدامی گریم صورت خود را کامل میکنند.
خدمات پاکسازی و ماساژ هم جز خدماتی هستند که شادابی و سرحالی پوست شما را حفظ میکنند همانطور که میدانید روز عروسی بسیار پر مشغله و استرس آور است و پاکسازی به دلیل بدو بدوی زیاد روز عروسی ضروری و ماساژ هم تسکین خوبی برای تنش ها و استرس ناشی از روز عروسی است.
امروزه تمام این خدمات آرایشی و پیرایشی در آرایشگاه ها توسط افراد متخصص در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

0/5 (0 نظر)

پاسخی بنویسید