آرایشگاه مردانه و داماد شاهکار 09123019243

آرایش داماد همانند یک سوپر استار

آرایش داماد همانند یک سوپر استار: بعد از انتخاب و خرید کت شلوار دامادی حالا نوبه رفتن به آرایشگاه و انتخاب مدل مو و ریش همچنین پاکسازی ، آرایش و گریم صورت داماد است . آرایشگاه داماد شاهکار با متخصصین با تجربه خود آماده ارائه حرفه ای ترین خدمات و سرویس های مراقبت پوست ، مو به دامادهای ایرانی می باشد

سوپر استاری به نام داماد! آرایش داماد شاید درنگاه اول به اندازه آرایش عروس مهم نباشد ولی برای جذابیت داماد و اینکه در کنار عروس خانم بدرخشد گاها ضروری است . این روزها اهمیت موضوع آرایش داماد تحت عناوین متفاوتی از خدمات مطرح می شود . خدماتی نظیر : اصلاح و فرم دهی موها ، شادابی و جوان سازی پوست ، گریم داماد و ….

در آرایش و گریم آقایان در جشن ازدواج از مواد آرایشی برای آقایان استفاده می‌شود که براق و یا چرب نیستند و این خبر خوبی برای آقایانی است که مخالف گریم صورتشان در جشن ازدواج هستند. البته به طور معمول گریم صورت داماد به خاطر گرفتن عکس های جشن ازدواج در آتلیه و هماهنگ تر بودن صورت او با صورت عروس است. درنظر داشته باشیم به هر حال زیر نور فلاش های دوربین های عکاسی تمام خطوط و لکه ها و دو رنگی های صورت بیشتربه چشم می‌آیند و به این ترتیب صورت عروس و داماد یکدست خواهد بود . موادی که برای گریم آقایان استفاده می‌شود به هیچ وجه به چشم نمی آید و کسی متوجه تغییر صورت آقایان با لوازم ومواد آرایشی نخواهد شد.

تیپ چهره : مربعی

شیوه آرایش: مردان با چهره مربعی شکل باید مدل‌هایی را انتخاب کنند که چهره آن ها را کمتر مربعی شکل و بیشتر ظریف و مستطیلی نشان دهد.

مدل مناسب: کم پشت ولی بهتر است ریش به وسیله آرایشگر مرتب شود.
شرح: به نظر می آید ریش در مردانی با چهره مربعی شکل به تغییر چهره آنها کمک می کند. برای نمونه چهره دیوید بکام که یک چهره کاملاَ ورزشی است. او برای حفظ سبک مدل ریش خود هر چند هفته یکبار ریش خود را کوتاه می کند. اگر شما اصرار دارید که شبیه دیوید بکام دور دهان و چانه تان یک سطح ریش صاف و طرح دار داشته باشید باید اجازه دهید یک آرایشگر اینکار را برای شما انجام دهد. آرایشگر یک بار اینکار را انجام می دهد و بعد از آن شما فرم دلخواه خود را پیدا می کنید وبرای حفظ این فرم فقط یک تیغ تیز لازم دارید.

تیپ چهره: مستطیل/ کشیده
شیوه آرایش: صورت با ترکیب مستطیلی یا کشیده، چهره را لاغر و باریک نشان می دهد. اگر شما دارای این فرم صورت هستید داشتن ریش در به تعادل رسیدن چهره و همچنین به نظر رسیدن چهره تان به فرم بیضی کمک می کند.

مدل مناسب: ریش تقریبا نامرتب و کوتاه یا متوسط
شرح: داشتن کمی ریش ژولیده و نامرتب می تواند در پنهان کردن وجوه ناخوشایند چهره تان به شما کمک کند. تام فورد دارای صورت بسیار کشیده ای است که با این سبک آرایش او بسیار موقر جلوه می کند و پیشانی بلند وی کمتر جلب توجه می کند. اگر شما می خواهید شبیه وی باشید باید اول اجازه دهید چند هفته ای ریش شما بلند شود و این منوط به سرعت رشد موهای شما است. سپس آنها را مرتب کنید و همیشه تمیزشان کنید.

تیپ چهره: گرد(دایره)
شیوه آرایش: اشخاص با صورت گرد باید مدل ریش خود را به گونه ای انتخاب کنند که چهره آنها مردانه تر و به فرم بیضی در آید. به خصوص اگر شما دارای فرم صورت گرد با چهره کوچک هستید و یا اینکه خط ریش دارید، مواظب باشید مدل ریش انتخابی شما فرم چهره شما را به هم نریزد.

مدل مناسب: از ریش گرد به دور چانه و بالای لب خود استفاده کنید.
شرح: کانیه وست ( Kanye West) یک مثال خوب در افراد مشهور است که دارای فرم صورت گرد و چهره ای ظریف است. وی از گذاشتن خط ریش دوری کرده و همچنین موهای جلوی سر خود را کوتاه می کند طوری که رستنگاه مو را در جلوی سر بپوشاند. او همچنین ریش گردی دارد که از نزدیکی لب تا پایین چانه را می پوشاند. اگر شما می خواهید شبیه وست صورت صافی داشته باشید باید ریش خود را در ناحیه فک و گردن که بلند می شود به طور مرتب اصلاح کنید. برای بار اول بهتر است اینکار توسط یک آرایشگر انجام شود. برای اینکه از نتیجه کار مطمئن باشید باید از یک تیغ تیز برای اصلاح وکرم های مخصوص بعد از اصلاح مناسب استفاده کنید.

تیپ چهره: مثلثی
شیوه آرایش: مردان با این فرم صورت باید چانه خود را با ریش حجیم کنند بطوریکه با داشتن یک ریش پر درچانه و زیر چانه و یک خط ریش بر روی فک قیافه ای مردانه تر خواهند داشت.

مدل مناسب: بوسیله یک آرایشگرسبک های مدرن، ریش خود را نامرتب و ژولیده آرایش کنند.
شرح: بهترین مثال برای این فرم صورت در مردان که با آرایش مناسب ریش خود ظاهری مناسب دارند، رایان گاسلینگ (Ryan Gosling )، بازیگرنامزد جایزه اسکاراست خط ریش بر روی فک او و چانه با ریش پرش بیشتر جلب توجه میکند. شما اگر می خواهید ظاهری شبیه رایان داشته باشید باید اجازه دهید ریش شما بلند و ژولیده شود بطوریکه صورت شما از ریش پوشیده شود. خوشبختانه این مدل ریش چه در بلند کردن و چه در نگهداری از بقیه مدل ها آسانتر است و احتیاج به آرایشگر خاصی ندارد. شما می توانید ریش خود را به گونه ای اصلاح کنید که بیشترین حجم ریش در چانه مشخص باشد و یک خط ریش طولانی بر روی گونه ها و کنار گوش بگذارید و همه این کارها بوسیله یک تیغ مناسب انجام می شود.

تیپ چهره: لوزی شکل
شیوه آرایش: برای چهره لوزی یا گلابی شکل با یک چانه مشخص، یک ریش پر می تواند به کوچک کردن و ملایم تر کردن چهره کمک کند. داشتن یک خط ریش بلند در کنار صورت به تعادل چهره و کم کردن توجه به چانه مؤثر است.

مدل مناسب: خط ریش بلند و پر و ریش کم پشت که تمام قسمت های صورت را بپوشاند.
شرح: دین کوک (Dane Cook ) یکی از اشخاص مشهوری است که چانه برجسته ای دارد واو به خاطر شغل مهمش هم از خط ریش و هم از ریش کم پشت در آرایش صورت خود استفاده می کند. برای داشتن ظاهری شبیه دین باید اجازه دهید ریش شما در همه قسمت های صورت برای مدت بین ۲هفته تا یکماه بلند شود بدون آن که مرتبش کنید. بعد از این مدت برای اینکه تمام صورت شما به طور یکنواخت با ریش پوشانده شود به قیچی برای کوتاه و مرتب کردن آن نیاز دارید و بعد بوسیله یک تیغ اطراف ریش خود را منظم کنید. برای داشتن خط ریشی همانند دین شما نیاز دارید بیش از ۴هفته موهای این قسمت از صورت شما رشد کند و سپس آن را با قیچی کوتاه ومرتب کنید.

اولین اقدام:

اغلب موادی که در آرایشگاهها برای آقایان استفاده میشود مانند خانم هاست. اول از یک پاک کننده مناسب برای پاک کردن آلودگی های سطح پوست استفاده می‌شود و سپس تونیک و مرطوب کننده روی پوست مالیده می‌شود. بهتر است هر سه این محصولات مانند پاک کننده, تونیک و مرطوب کننده از محصولاتی باشد که برای آقایان طراحی و ساخت شده است.

جای ریش ها :

برای پوشاندن جای سبز ریش کرمی مخصوص به کار می‌رود که برای همین کار ساخته شده است و صورت را یکنواخت و یکدست می‌کند.

تغییر در حالت چانه و فک :

آخرین مرحله آرایشی ترمیمی است که بوسیله آن انحناهای نامناسب صورت, با سایه و روشن اصلاح می‌شود زاویه های بینی و چانه و فک بیشتر نمایان می‌شود. گاهی ابروها و چشم نیز به گونه ای کشیده می‌شوند که به هیچ وجه به نظر نمی آیند. البته تمام این مراحل, مراحل گریم یک مدل برای فیلم و یا تلویزیون است و ممکن است برای آرایش داماد یکی و یا چند تا از این مراحل انجام شود.

لب ها:

گاهی برخی از آقایان پوست لبهایشان خشک و پوسته پوسته است, در این صورت پوست های مرده را با یک مسواک بچه برمی دارند و سپس از یک مرطوب کننده و یا وازلین روی پوست لب استفاده می‌کنند.

شما هم در برخی از عکسهای عروسی دیده اید که عروس خانم کاملاً آراسته و زیباست ولی داماد بر اثر عرق یا چرب بودن پوست برق می زند یا زیر چشمهایش سیاه و پف کرده به نظر می آید

و یا اگر صورتش را اصلاح کرده ، دورنگ متفاوت به وجود آمده که ناشی از سبزرنگ بودن جای ریش است و مواردی مثل این .

آرایش آقایان برای جشن ازدواج به همان مفصلی آرایش خانمها نیست بلکه کاملا محو و بی رنگ است و بیشتر جنبه همرنگ کردن و متعادل سازی اجزاء صورت را دارد به این صورت که نواحی اصلاح شده صورت و گودی و سیاهی زیرچشم با نواحی دیگر پوست همرنگ می شود.

آرایش داماد به شکلی است که هیچ کس متوجه آن نمی شود و بیشتر به این خاطر انجام می شود که صورت داماد برای گرفتن عکس با عروس هماهنگ تر شود چون به هر حال زیر فلاش دوربین های عکاسی تمام خطوط و لکه ها و دورنگی های صورت بیشتر به چشم می آید.

کارهایی که بهتر است برای آرایش وگریم تان انجام دهید.

۱- کوتاهی مو و انتخاب مدل مناسب. یک هفته قبل از مراسم مدلی ویژه دامادیتان انتخاب کنید وموهایتان را بزنید که البته هم زیبا باشد وهم برازنده شما در روز دامادی ،یادتان باشد وقت تست کردن مدل های عجیب وغریب نیست .

۲- برداشتن موهای اضافی روی گونه و پیشانی در صورت لزوم و تست گریم دو روز قبل از مراسم.

۳- پاکسازی پوست واصلاح صورت.اگر در صورتتان جوش های ریز یا لک هست و یا پوستتان افتاده حتما پاکسازی کنید بسیار صورتتان را با نشاط می کند.

۴- گریم دامادی. در گریم ایراد و نکته منفی که در صورتتان هست برطرف کنید و هیچ کار غلو ی انجام ندهیدداشتن صورت مردانه جذابیت شما را بیشتر می کند.

صورت خود را بشوئید: بهتر است در ابتدای اصلاح از شوینده های بدون الکل برای این کار استفاده کنید.

منافذ پوست را باز کنید: جهت پیشگیری از آسیب ها و التهابات پوستیِ ناشی از تماس تیغ با صورت قبل از آغاز کار صورت خود را با یک حوله یا دستمال گرم حرارت دهید همچنین اصلاح پس از یک دوش آب گرم نیز توصیه میشود

از کف ریش استفاده کنید: به منظور حرکت آزادانه تیغ بر روی صورت از کف ریش های مخصوص اصلاح صورت استفاده کنید ، می توانید آن را با دست یا فرچه‌ مخصوص بر روی صورت بمالید.

تیغ را در جهت رشد موها حرکت دهید: برای پیشگیری از بروز التهاب به هیچ وجه در مرحله اول اصلاح تیغ را بر خلاف جهت رشد ریش حرکت ندهید ، بهتر است اصلاح را از شقیقه ها آغاز و تیغ را به سمت بینی و چانه حرکت دهید ، همچنین بهتر است تا حد امکان از اصلاح در خلاف جهت رشد موها اجتناب کنید.

پس از اصلاح پوست را با آب سرد شستشو دهید: استفاده از آب سرد و افترشیوهای الکل دار برای شستشو و ضدعفونی کردن پوست صورت پس از اصلاح توصیه میشود.

از یک تیغ بیش از ۳بار برای اصلاح صورت استفاده نکنید: پس از هر بار استفاده تیغ را با آب داغ شستشو داده و به صورت ایستاده در لیوانی قرار دهید تا خشک شود ، همچنین جهت جلوگیری از رشد باکتری هیچگاه تیغ مرطوب را به صورت خوابیده در جایی نگذارید

به‌طور معمول تولیدکنندگان محصولات آرایشی ـ بهداشتی مردان را نادیده می‌گیرند و انگار مصرانه فقط در تعقیب خانم‌ها هستند.

در دهه گذشته، روش‌های زیبایی، لوازم و فنون آرایشی و… تنها مخصوص خانم‌ها تعریف شده بودند‌ اما در جهان امروز باید این خط‌کشی برداشته شود. حالا اتفاق‌های زیادی افتاده و شیوه‌هایی مثل درمان‌های زیبایی برای صورت، ماساژها، مانیکور، پدیکور، رفع موهای زائد و رنگ کردن موها که تنها برای خانم‌ها مجذوب‌کننده بودند، اکنون در فهرست کارهای زیبایی آقایان نیز به آن‌ها اشاره می‌شوند.

آقایان باید بیشتر به فکر باشند

در سال‌های اخیر آقایان هم علاقه زیادی به مراقبت بهتر از پوست‌شان نشان داده‌اند. تشریفات ساده روزانه مانند شست‌وشو و مرطوب کردن پوست، کلیدی برای پوستی زیبا و سلامت است. این روزها محصولات مراقبت‌های پوستی آقایان که شامل کرم‌های مرطوب‌کننده، پاک‌کننده‌ها، شست‌وشو‌دهنده‌های صورت و بدن، اسکراب‌ها، لایه‌بردارها و کرم‌های طراوت‌دهنده پوست هستند تنوع و ترکیبات زیادی مانند نمک دریایی، نارگیل، آلوورا دارند. پوست مردها ۰۲درصد ضخیم‌تر از پوست زن‌هاست، زیرا مقادیر بیشتری از کلاژن و الاستین دارد؛ این غدد چربی فعال، پوست را بسیار چرب‌تر می‌کند. یادتان باشد، نوع پوست شما هر چه باشد، باید هر روز پوست خود را تمیز کنید. پاک‌کننده‌های عمیق منافذ پوست را تمیز کرده، پوست را سالم نگه‌ می‌دارد و در نتیجه ظاهر شما را زیبا می‌سازد، درست مانند پوست خانم‌ها، پوست آقایان نیز دچار بی‌آبی، آفتاب سوختگی، تاثیرات ناشی از تغییرات محیطی مانند آلودگی هوا و سرد یا گرم شدن هوا می‌شود. نظافت ابتدایی، حفاظت و مرطوب کردن پوست پس از اصلاح با تیغ، روشی موثر برای مراقبت از پوست هستند. این‌ها توصیه‌هایی برای آقایانی است که می‌خواهند جوان و شاداب بمانند.

قبل از اصلاح بخور بدهید

هر روز اصلاح کردن صورت، پوست‌تان را مستعد خشکی می‌کند. پس از کرم‌ها و فوم‌های مخصوص اصلاحی استفاده کنید که برای هر نوع پوستی محصول خاصی طراحی کرده‌اند. در صورتی که پوست شما پس از اصلاح دچار بریدگی، جوش یا هر چیز دیگری می‌شود، حتما پس از اصلاح صورت از مرطوب‌کننده یا لوسیون پس از اصلاح استفاده کنید.پیش از اصلاح صورت خود را بخور دهید. این عمل فولیکول‌های پوست را باز می‌کند و پس از آن برای بسته شدن منافذ پوست، با آب سرد صورت خود را بشویید. یکی از بهترین مرطوب‌کننده‌های بعد از اصلاح محصولات حاوی آلووراست.

این محصولات فقط برای خانم‌ها نیست

شست‌وشوی روزانه پوست صورت منافذ پوست را باز کرده و مانع بروز بسیار از ناراحتی‌های پوستی مانند جوش، آکنه، موهای زیر پوستی و سایر بیماری‌ها خواهد شد. کرم‌های ضد‌آفتاب تنها برای خانم‌ها نیستند، پوست آقایان نیز باید در برابر آفتاب محافظت شود. حتما ضد‌آفتاب یا مرطوب‌کننده‌هایی با SPF 51یا بالاتر را خریداری کنید.

این محصولات فقط برای خانم‌ها نیست این روغن‌ها را به خاطر بسپارید

استفاده صحیح از روغن‌های مناسب برای پوست‌های چرب و آکنه‌دار می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. روغن‌های ضروری مانند اسطوخودوس، مریم گلی، نعنا و درخت چای ضد‌عفونی‌کننده‌هایی طبیعی، موثر و مفید برای درمان پوست آقایان هستند.

آب، غذا و ورزش

بهتر است رژیم غذایی متعادل داشته باشید و ورزش کنید. مصرف میوه و سبزی‌های تازه را بیشتر کرده و از خوردن غذاهای چرب و سرخ کرده بپرهیزید. یادتان باشد ورزش کردن منافذ پوست را تمیز کرده و سوخت‌وساز و تعریق بدن را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود تا سموم داخل بدن‌تان پاک‌سازی شود. هر روز برای آب‌رسانی به پوست خود مقادیر فراوانی مایعات بنوشید. اگر در مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین و نوشابه‌ها زیاده‌روی کردید، سعی کنید آب زیادی بنوشید تا از کم شدن آب بدن‌تان جلوگیری کنید و آخرین نکته این‌که روش‌های مراقبت از پوست آقایان و خانم‌ها یکسان است. سعی کنید هر روز چند مرتبه پوست خود را شسته و برای داشتن ظاهری زیبا و سلامت آن را همیشه مرطوب نگاه دارید.

در آرایش و گریم آقایان در جشن ازدواج از مواد آرایشی برای آقایان استفاده می‌شود که براق و یا چرب نیستند و این خبر خوبی برای آقایانی است که مخالف گریم صورتشان در جشن ازدواج هستند. البته به طور معمول گریم صورت داماد به خاطر گرفتن عکس های جشن ازدواج در آتلیه و هماهنگ تر بودن صورت او با صورت عروس است. درنظر داشته باشیم به هر حال زیر نور فلاش های دوربین های عکاسی تمام خطوط و لکه ها و دو رنگی های صورت بیشتربه چشم می‌آیند و به این ترتیب صورت عروس و داماد یکدست خواهد بود . موادی که برای گریم آقایان استفاده می‌شود به هیچ وجه به چشم نمی آید و کسی متوجه تغییر صورت آقایان با لوازم ومواد آرایشی نخواهد شد.

اولین اقدام:

اغلب موادی که در آرایشگاهها برای آقایان استفاده میشود مانند خانم هاست. اول از یک پاک کننده مناسب برای پاک کردن آلودگی های سطح پوست استفاده می‌شود و سپس تونیک و مرطوب کننده روی پوست مالیده می‌شود. بهتر است هر سه این محصولات مانند پاک کننده, تونیک و مرطوب کننده از محصولاتی باشد که برای آقایان طراحی و ساخت شده است.

جای ریش ها :

برای پوشاندن جای سبز ریش کرمی مخصوص به کار می‌رود که برای همین کار ساخته شده است و صورت را یکنواخت و یکدست می‌کند.

تغییر در حالت چانه و فک :

آخرین مرحله آرایشی ترمیمی است که بوسیله آن انحناهای نامناسب صورت, با سایه و روشن اصلاح می‌شود زاویه های بینی و چانه و فک بیشتر نمایان می‌شود. گاهی ابروها و چشم نیز به گونه ای کشیده می‌شوند که به هیچ وجه به نظر نمی آیند. البته تمام این مراحل, مراحل گریم یک مدل برای فیلم و یا تلویزیون است و ممکن است برای آرایش داماد یکی و یا چند تا از این مراحل انجام شود.

لب ها:

گاهی برخی از آقایان پوست لبهایشان خشک و پوسته پوسته است, در این صورت پوست های مرده را با یک مسواک بچه برمی دارند و سپس از یک مرطوب کننده و یا وازلین روی پوست لب استفاده می‌کنند.

0/5 (0 نظر)

پاسخی بنویسید