آرایشگاه مردانه و داماد شاهکار

آرایشگاه داماد در دنیای امروزی!

مسلما حفظ زیبایی و هماهنگی جلوه پرشکوه عروسی رویائی شما از مهمترین نکاتی است که رعایت کردن آن باعث ایجاد تمایز زیادی به نسبت سایر مراسم عروسی خواهد شد. یکی از جلوه های زیبایی عروسی رویائی شما تناسب آرایش و پیرایش داماد است.

هماهنگی زیبایی داماد با عروس و در کل با مراسم عروسی رویائی شما است که برای همیشه در خاطر مهمانان شما بیاد می ماند. مسلم است که برای ایجاد و حفظ این زیبایی باید آگاهی از جوانب آرایش و پیرایش داماد را داشته باشید.

پس با عروسی رویائی همراه باشید تا همیشه از بروزترین اطلاعات و اتفاقات روز دنیا در هر صنف آگاه شده و به واسطه دانش و خواسته خود از فعالان اصناف برگزاری مجالس خواهان هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم عروسی رویائی خودتان را داشته باشید.

در مقاله گذشته در رابطه با متفاوت شدن نگاه دامادهای امروزی به مقوله اصلاح و پیرایش صحبت کردم. اینکه مرد به آرایشگاه مردانه داماد مراجعه می کند تا برای مراسم دامادی خود آماده شود انتظارش چیزی فراتر از اصلاح مو و ریشهایش است. این موضوع کار آرایشگرهای داماد (پیرایشگر داماد به تعبیری دیگر) را تخصصی تر و پیچیده تر کرده است. نیوفیس فضایی را برای من فراهم کرده است تا بتوانم چند پیشنهاد کاربردی برای آرایشگاه مردانه داماد و پیرایشگرها برای مدرن کردن و کارآمدی بهتر کار خود ارایه دهم. البته این مطالب برای استفاده کننده ها نیز کاربرد دارد زیرا همیشه به یاد داشته باشید که تقاضا، محصول مرتیط را ایجاد می کند!
آرایشگاه مردانه داماد و کسب اعتماد مشتری

῎کسب اعتماد یک مرد برای سپردن ظاهر دامادی خود به شما برای مهمترین واقعه زندگیش، عنصر کلیدی در موفقیت کار شماست.῎
آرایشگاه مردانه داماد و اعتماد مشتری

به دست آوردن اعتماد مشتری ها کاری است که ممکن است مشکل به نظر برسد. اینکه فرد مراجعه کننده اعتماد کامل به مهارت ها و رفتار ارایشگر خود داشته باشد مهمترین قدم در داشتن یک آرایشگاه موفق و نمونه است مخصوصا در بحث دامادها که حساس تر و نکته سنج تر هستند. اما ایجاد این اعتماد نیازمند هوشمندی و رفتار به جا و حرفه ای است.

هنگامی که فرد برای اولین بار به شما مراجعه می کند اگر با حوصله و صبر برای وی وقت بگذارید و به سوال ها و حرف های وی توجه کنید یک قدم در کسب اعتماد وی جلوتر رفته اید. چقدر شده است که در مورد مدل های مختلف با مشتری خود صحبت بکنید؟ اکثر افراد وقتی به یک آرایشگاه مراجعه می کنند مدل هایی را که دیده اند پیشنهاد می دهند ولی چقدر شما وقت گذاشته اید و برای مشتری خود در مورد موهای او و جنس آن با وی صحبت کرده اید و مدل های دیگری که را می دانید در سر وی بهتر می شود به وی پیشنهاد داده اید؟

هنگامی که مراجعه کننده می بیند که در هنگام اصلاح، شما به جای وقت گذاشتن در کار خود، کارهای مختلف زندگی خود را انجام می دهید: موبایل خود را هر چند دقیق چک می کنید، کارهای بانکیتان را انجام می دهید! و یا هزاران کار دیگر، چطور انتظار دارید که مشتری به شما اعتماد کند؟ حتی اگر ماهرترین فرد در این رشته باشید آیا فکر نمی کنید که این موضوع احساس بدی در مشتری شما ایجاد خواهد کرد و کار شما را با دید منفی نگاه خواهد کرد؟
کاتالوگی از کارهای خود تهیه کنید

اکثرا هنگامی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنم انواع و اقسام کاتالوگ هایی را می بینم که پر هستند از مدل موهای مختلف بر سر مدل ها و بازیگرها، ولی کاتالوگی که از کارهای خود پیرایشگر بر روی سر افراد معمولی ایجاد شده باشد و نماینگر کار آن پیرایشگر باشد وجود ندارد. اینکه یک پیرایشگر حرفه ای چقدر به کار خود ایمان دارد که با اعتماد به نفس آن را به نمایش بگذارد گام اساسی در ایجاد اعتماد است. امروزه فضاهای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام موقعیت های مناسبی را در این زمینه ایجاد کرده اند. اینکه کار خود را مخصوصا در زمینه داماد و گریم وی در قالب عکس و یا ویدیو در شبکه های احتماعی در دسترس قرار دهید، نشان می دهید که به کار خود ایمان کامل دارید و زمینه ای را فراهم می کنید که فرد با اطمینان خاطر بیشتر و با اعتماد به کارتان به شما مراجعه کند.

در آینده در زمینه فرهنگ سازی مخصوصا در زمینه گریم داماد صحبت خواهم کرد. کاری که بسیاری از آرایشگران امروزی انجام نمی دهند و شاهد نگاه متفاوت مردها وعکس العمل نشان دانشان نسبت به گریم شدن و در نتیجه سخت شدن کار آرایشگاه مردانه داماد، هستیم.

در قدیم بیشتر تمرکز زیباسازی بر روی عروس خانم متمرکز بود. داستان هایی از عروسی های هفت روزه را همه ما شنیده ایم و اکثر این روزها مختص آرایش و پیرایش عروس خانم بود تا هرچه زیباتر در مراسم حاضر شود. اما زمانه عوض شده است و با پیشرفت تکنولوژی، تغییر سطح زندگی و تغییر نگرش ها، نگاه دامادها نسبت به ظاهر و آماده شدن خود تغییر کرده و به طبع آن انتظار او از یک آرایشگر داماد نیز عوض شده است.
آرایشگر داماد ۰۱

῎ امروزه کار آرایشگر داماد سخت تر است زیرا انتظارات دامادهای امروزی به چیزی فراتر از صرف کوتاهی مو تبدیل شده است.῎
آرایشگر داماد در دنیای امروزی!

امروزه وقتی مردها آلبوم عکس های مراسم خود را ورق می زنند و تصاویر دامادی خود را می بینند اگر از ظاهر و مخصوصا صورت خود در عکس ها راضی نباشند بخشی از این امر را از چشم آرایشگر داماد می بینند. و این موضوع نشان دهنده این است که انتظار مردها از آرایشگری که کار آماده کردنشان را برای مراسم عروسی دارد بیشتر شده است و نگاهشان به آرایشگاه صرفا کوتاهی مو نیست.

این امر کارشما آرایشگر داماد حرفه ای را هم سخت کرده است. سختی از این جهت که علاوه بر مهارت های لازم پیرایش، مهارت های جانبی دیگری را باید کسب کنید که در گذشته به آن نیازی نبود. شاید داماد گذشته وقتی به آرایشگاه مردانه مراجعه می کرد فقط از آرایشگر خود کوتاهی مو و تمیز کردن ریش هایش را طلب می کرد اما داماد امروزی انتظار بیشتری از آرایشگر برای آماده سازی خود دارد. از طرفی دیگر بسیاری از مردان به دلیل آگاهی اشتباه خود از بحث آرایش و گریم داماد در این زمینه مقاومت کرده و به اصلاح قدیمی ها دستتان را در پوست گردو می گذارند.

بدین سبب نگاه سنتی را برای اداره آرایشگاه باید کنار گذاشت و به دنبال مدرن کردن آرایشگاه تان باید بگردید. از طرف دیگر آگاه سازی مشتری ها و تغییر دیدگاه و روشن سازی مردان نسبت به مقوله گریم داماد نیز باید به وسیله ابزارهای مختلفی انجام گیرد که این کار شما را زیادتر میکند.

پاسخی بنویسید