شماره تلفن : 09123019243

تاثیر اندازه مو بر قیمت فر مو شش ماهه مردانه

فرقی نمی‌کند زن باشیم یا مرد، رویای داشتن موهای فر بین اکثر کسایی که موهای صافی دارند مشترک است.
ولی رسیدن به این رویا کار آسونی به نظر نمی‌رسد!
حتی شاید فر کردن مو برای مرد‌ها چون موهای کوتاه دارند، دشوارتر هم باشد!
اما
تو این مطلب می‌خواهیم چند تا روش ساده برای داشتن موهای فر را به شما آموزش بدهیم. اگر دستگاه فر کننده مو مردانه هم نداشته باشید باز هم رویای داشتن موهای فر دور از دسترس نیست پس با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 

روش کار با دستگاه فر مو مردانه
همه چیز درباره‌ی فر مو شش ماهه مردانه
فیلم آموزش فر کردن مو با کش
داشتن موهای فر با استفاده از موس و نمک دریا

روش کار با دستگاه فر مو مردانه
دستگاه فر مو مردانه

برای فر کردن مو با استفاده از دستگاه فر مو مردانه، بهترین انتخاب بین انواع مختلف دستگاه‌های موجود در بازار دستگاه فر کننده میله ایی با قطر حدودی ۱.۵ سانتی‌متر است. این مدل دستگاه فر کننده علاوه بر فرهای ریز و زیبا به سادگی قابل استفاده برای موی کوتاه مردانه است.
بیشتر بدانید: دستگاه فر مو بابلیس

برای گرفتن بهترین نتیجه از دستگاه فر مو مردانه ابتدا موهای خود را بشویید و کاملا خشک کنید. دستگاه فر مو را روشن کنید تا کاملا داغ شود.
سپس ازقسمت پشت موها دسته‌های کوچک جدا کنید و دور میله دستگاه فر کننده مو مردانه بپیچانید و این کار را ادامه دهید تا تمامی موها حالت دلخواه شما را بگیرند.
اگر می‌خواهید موهای فر شما مدت زمان طولانی تری مرتب باشند و حالت فر خود را حفظ کنند قبل از پیچاندن موها به دور میله دستگاه فر مو کمی تافت یا ژل به موها بزنید.
مشاهده قیمت در دیجی کالا
همه چیز درباره‌ی فر مو شش ماهه مردانه

برای فر کردن موها در آرایشگاه از پرمننت استفاده می‌شود. این ماده، پل‌‌های گوگردی موجود در ساختمان موی پیچیده شده در بیگودی را می شکند تا مو شکل فر مورد نظر را بگیرد.
سپس پیوندهای گوگردی در حالت جدید قرار می ‌گیرند وبا استفاده از یک محلول خنثی ‌کننده، مو در حالت فر شده ثابت می‌شود.
قیمت فر شش ماهه مردانه
مشاهده قیمت بیگودی در دیجی کالا
فرآیند ایجاد فر مو شش ماهه مردانه

موهای شسته شده در بیگودی مخصوص پیچیده می‌شود. قطر لوله، طرز قرار گرفتن و تعداد بیگودی‌ها، تراکم فر و مدل نهایی مو را مشخص می ‌کند.
در مرحله بعد وقتی همه بیگودی‌ها پیچانده شدند، هر بیگودی با محلول فر آغشته می‌شود. باید دقت کنید که محلول فر با پوست سر تماس پیدا نکند زیرا موجب تحریک پوست می‌شود. محلول فر بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی مو باقی می ‌ماند.
پس از اتمام این زمان موی پیچیده شده به‌ طور کامل با آب‌ شسته می‌شود.
در این مرحله بیگودی با محلول خنثی ‌کننده آغشته می‌شود.
بعد از چند دقیقه موها با آب شسته شده و بیگودی ها برداشته می‌شوند.

قیمت فر مو شش ماهه مردانه

قیمت فر مو شش ماهه مردانه به عواملی همچون جنس، حجم و اندازه مو، درشت یا ریز بودن فرها، کیفیت مواد استفاده شده و به طبع کارمزدی که آرایشگر برای خود تعیین کرده است، بستگی دارد.
فیلم آموزش فر کردن مو با کش

در این روش فقط به چند تا کش مو نیاز دارید کافی است مشابه فیلم زیر قبل از خواب موهای مرطوب خود را بپیچانید و بعد از یک خواب راحت صبح را با موهای فر شده آغاز کنید.
داشتن موهای فر با استفاده از موس و نمک دریا
فر کننده مو مردانه

موهای خود را شسته و هنگامی که هنوز کمی مرطوب است به لازم (اندازه یک توپ تنیس) موس روی موها بزنید و با سری دیسپانسر سشوار خشک کنید. سر خود را تکان دهید و موها را پریشان کنید. در همین حال از زیر به مو اسپری نمک بزنید. دقت کنید که اسپری را بافاصله از مو نگه دارید. موها را با باد خنک سشوار کنید تا اسپری نمک در آن خشک بشود.
موس حالت دهنده مو کلیون

حجم :۲۰۰ میلی لیتر
حاوی ویتامین B5
ساخت ایتالیا
پوشش قوی
بدون چسبناک نمودن مو
درخشان کننده مو

مشاهده قیمت موس حالت دهنده مو در دیجی کالا

شما هم تجربه ساده و کاربردی در رابطه با فر کردن موهای خود دارید؟
تجربه‌های خودتون را با ما در میان بگذارید. 🙂

مطالب مرتبط :

شناخت انواع دستگاه فر کننده
مو خود را فر کنم یا نه ؟

فر شش ماهه و نکات آن + قیمت فر شش ماهه

موهای فر شده به چهره آقایان جذابیتی منحصر به فرد می‌دهد. برخی از آقایان خودشان موهای فر و زیبایی دارند. اما برخی دیگر علاقه مند به فر دائم موی خود هستند و به آرایشگاه ها مراجعه می‌کنند و درخواست فر دائم موی خود را دارند. بهتر است فر شش ماهه توسط مرکز تخصصی فر مو و با بهترین مواد فر دائم انجام گردد. مواد فر کننده مو مردانه و مواد فر دائم مو آقایان متفاوت نیست. در صورتی که می‌خواهید اقدام به فر دائم مو خود نمایید بهتر است به قیمت فر دائم مو توجه نکنید و حتما به مرکز تخصصی فر مو یعنی مرکز فر مو دائم سیمین که تنها مرکز رسمی اینکار می باشد ،مراجعه نمایید. در این مراکز نیز می‌توانید از تخفیف فر دائم مو نیز بهره مند شوید. فر دائم مو آقایان در ابتدا با تقسیم بندی مو برای فر دائم آغاز می‌گردد.

اگر برای فر کردن شش ماهه موهایتان به آرایشگاه رفته باشید، باید منتظر یک جنگ شیمیایی تمام عیار بین موهایتان با مواد شیمیایی باشید. برای فر کردن موها در آرایشگاه از ماده مخصوص استفاده می‌شود. در مرحله اول پل‌های شیمیایی گوگردی طوری شکسته می‌شوند که موی پیچیده شده در بیگودی شکل فر مورد نظر را بپذیرد. در مرحله دوم پیوندها درحالت پیچیده جدید مو قرار می‌گیرند که بعد با استفاده از یک محلول خنثی‌کننده، مو در حالت فری «سفت و ثابت» می‌گردد. ابتدا موی شستشو شده در بیگودی مخصوص پیچیده می‌شود. قطر لوله؛ طرز قرار گرفتن آنها در سر و تعداد به کار برده شده‌ آنها، تراکم فرها و مدل نهایی مو را مشخص می‌کند. وقتی همه بیگودی‌ها سرجای خود قرار گرفت، هر بیگودی با محلول فر آغشته می‌گردد چون محلول فر پوست را تحریک می‌کند، باید دقت شود که با پوست ناحیه مجاور تماس پیدا نکند.

محلول فر معمولا حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی مو می‌ماند. این مدت زمان با در نظر گرفتن شرایط مو، قدرت محلول فر، درجه حرارت محیط و تعداد بیگودی‌های فر به‌طور دقیق تعیین می‌گردد. پس از آنکه موی پیچیده شده به‌طور کامل آب‌کشی شد، هر بیگودی را با محلول خنثی‌کننده آغشته می‌کنند. پس از چند دقیقه موها با آب، آب‌کشی شده و بیگودی ها برداشته می‌شوند.
برقراری تماس برای مشاوره رایگان
فر داغ الکتریکی یا فر گرم

فرگرم الکتریکی امروزه بعد از سشوار رایج‌ترین وسیله فر کردن مو است. زندگی مدرن که شستشوهای مکرر مو را ضروری نموده فرصتی برای مراجعه هفتگی به سالن‌های آرایشی نمی‌گذارد. به همین دلیل این فرها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. گرمای ناشی از فر داغ برخی از پیوندهای هیدروژن ضعیف مو را تجزیه نموده و حالت موجی موقتی به آن می‌دهد. اکثر فرهای داغ، درجه بالا و متوسط دارند. درجه پایین‌تر، مو و پوست سر را کمتر می‌سوزاند ولی فر سفتی ایجاد نمی‌کند. بیگودی‌های فر داغ از بیگودی‌های الکتریکی گرم‌ترند و در صورت بی‌توجهی ممکن است پوست سر آسیب ببیند. معمولا جای نگرانی برای آسیب مو وجود ندارد زیرا اکثرا مجهز به درجه کنترل گرما هستند و به محض رسیدن گرما به درجه‌ای که مو را آسیب برساند (حدود ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد) دستگاه خاموش می‌گردد. بیگودی‌های فر داغ با سطح صاف یا سطوح دندانه‌دار موجودند. با نوع دندانه‌دار ممکن است مو گره‌ بخورد و به مو آسیب برسد. اکثر بیگودی‌های فر داغ به صورت دو یا چند حلقه‌ای و در دو اندازه کوچک و بزرگ و هر دو هم با سطح صاف و با سطح دندانه‌دار موجود هستند.
شیوه جدید فر مو چه فرقی دارد؟

همه چیز به تکنیک مربوط است. در گذشته آرایشگرها برای فر کردن موهای مشتری از میله های پلاستیکی استفاده می کردند. در حالی که امروزه می توان از پارچه استفاده کرد، یا حتی با انگشت مو را فر نمود. با این تکنیک ها می توانید انواع مختلف فر از فر سیم تلفنی تا فر مواج داشته باشید. امروزه بیشتر خانم ها دوست دارند موهای فرشان کاملا طبیعی به نظر برسد و همه تصور کنند موهای طبیعی شان فر است.
آیا شیوه جدید فر مو برای موها مضر است؟

تصور عموم بر این است که فر کردن مو با مواد شیمیایی به خراب شدن و سوختن موهای شما منجر می شود. با این حال اگر درست انجام شود آسیب کمتری خواهد داشت. به همین دلیل باید موهای خود را به یک متخصص بسپارید. البته نمی توان گفت همه روش ها شبیه هم هستند. همه می توانند موهایشان را فر کنند، اما اگر موهایتان هایلایت یا دکلره شده، فر کردن مو سخت تر است.

اگر مواد فر مخصوص موی رنگ شده را روی موی طبیعی به کار ببریم مسلما نتیجه نمی دهد. هرچند که برخی از مواد فرکننده برای هر دو مو مناسب هستند.
ماندگاری فر مو چقدر است؟

اول از هرچیز باید بدانید که انجام فر مو یکی دو ساعت طول می کشد. ماندگاری آن روی مو به اندازه مو بستگی دارد. اگر موهایتان کوتاه است، فر مو حداقل سه تا چهار ماه ماندگاری دارد. هرچند برخی از مشتری ها هر چه موهایشان بلندتر می شود و فر مو پایینتر می رود بیشتر خوششان می آید. فر موی دائم شش تا هشت ماه ماندگاری دارد.
نحوه مراقبت و حالت دادن به موی فر چگونه است؟

بهترین راه برای مراقبت از موی فر این است که ابتدا بگذارید مو در هوای آزاد خشک شود و بعد از دیفیوزر استفاده کنید. اگر می خواهید فر موهایتان بهتر بمانید می توانید از دستگاه فرکننده هم استفاده کنید.
دستگاه های حرارتی چطور؟

بدون شک می توانید استفاده کنید اما باید در این باره دقت کنید. اگر می خواهید از اتوی مو استفاده کنید بهتر است دمای آن پایین و حدود ۳۰۰ درجه فارنهایت باشد. اگر اتو بیش از حد داغ است، ممکن است موهای فرتان بسوزد. اگر درجه آن ۴۵۰ باشد رطوبت موهایتان گرفته می شود. در این صورت به مو شوک وارد شده و حرارت موهای شما را می سوزاند.

به علاوه ترفندهایی وجود دارد که ماندگاری فر موهایتان را بیشتر می کند. حالا که موهایتان فر شده باید از محصولات مخصوص موی فر یا مواج استفاده کنید. این محصولات انعطاف پذیری، آبرسانی و خاصیت ارتجاعی مو را بیشتر می کنند.
قیمت فر کردن مو به چه صورت است؟

عوامل زیادی در تعیین قیمت فر کردن مو موثر هستند. به عنوان مثال آیا شما دوست دارید موهایتان به صورت دائم فر شوند و یا موقت؟ طبعا قیمت فر مو شش ماهه یا همان دائم از قیمت فر کردن موقت مو بیشتر است.

شما می توانید به روش های خانگی موهای خود را هم به شکل دائم و هم موقت فر کنید. روش های زیادی برای اینکار وجود دارد. ولی اگر می خواهید تا فر دائم داشته باشید بهترین کار مراجعه به آرایشگاه است. پرداخت هزینه فر مو بسیار به صرفه تر از فر کردن غیر تخصصی آن است.
قیمت فر مو شش ماهه بر چه اساس تعیین می شود؟
تاثیر اندازه مو بر قیمت فر مو شش ماهه

هر چه اندازه موهای شما بلندتر باشد طبعا به مواد شیمیایی بیشتری برای فر کردن موهای خود نیاز دارید و هزینه فر مو شش ماهه برای شما بیشتر خواهد بود. اگر می خواهید می توانید موهای خودتان را اول کوتاه کرده و سپس جهت فر کردن اقدام کنید. به این شکل موهای شما مدل دار شده و کوتاه کردن مویی که فر شده سخت تر است. البته اگر موهای شما زیادی کوتاه است برای فر کردن آن دست نگه دارید. مخصوصا چتری های کوتاه پس از فر شدن بالا رفته و اذیتتان خواهد کرد. بهترین کار ممکن فر کردن موهایی با سایز متوسط است.
تاثیر نوع فر بر قیمت فر مو شش ماهه

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه فر مو نوع فری است که از آرایشگر انتظار دارید قیمت فر شش ماهه درشت با قیمت فر مو شش ماهه ریز متفاوت است. قبل از هر چیز درباره تصمیم خود در خصوص نوع فر درخواستی مطمئن شوید.
تاثیر جنس مو بر قیمت فر مو شش ماهه

اگر موهای حساس و شکننده ای دارید و موخوره شده اند ترجیحا فر نکنید. مواد شیمیایی ای که با آن موی شما را به صورت دائم فر می کنند برای مو مضر است. ولی قبل از هر چیز توجه کنید که چه موادی مناسب موهای شماست. برای این مورد باید جنس موهای خودتان را بهتر بشناسید. جنس موی شما مواد شیمیایی استفاده شده را تعیین خواهد کرد و قیمت فر کردن مو را بیشتر و یا کمتر می کند. علاوه بر این اگر حالت گرفتن موهای شما سخت تر باشد ممکن است زمان بیشتری از آرایشگر گرفته و هزینه فر مو شما بیشتر شود. به طور کلی یکی از مسائل تعیین کننده در زمینه قیمت فر کردن مو زمان آرایشگر است. فر کردن مو ممکن است بین ۲ الی ۴ ساعت طول بکشد پس صبور باشید.
تاثیر خدمات درخواستی از آرایشگاه در قیمت فر مو شش ماهه

برخی از آقایان تنها برای فر کردن مو به آرایشگاه نمی روند. بلکه برای کوتاهی و یا سایر خدمات نیز به آرایشگاه رجوع کرده اند. پس طبعا هزینه فر کردن مو در این مورد با مجموع سایر محاسبه می شود و شاید هم توانستید تا از آرایشگاه تخفیف بگیرید.
بهترین قیمت فر کردن مو را چگونه پیدا کنیم؟

بهترین کار برای پیدا کردن بهترین قیمت فر کردن مو پرس و جو از محل های مختلف است. شما می توانید از آرایشگاه های مختلفی در خصوص هزینه فر مو قیمت بگیرید. پیدا کردن آرایشگاه ها در اینترنت تماس گرفتن و یا پرسیدن اینترنتی از آن ها جهت قیمت فر مو یکی از راه هایی است که برای پیدا کردن بهترین قیمت فر کردن مو می توانید امتحان کنید.

پرسیدن از دوستان و آشنایان یکی دیگر از راه های پیدا کردن بهترین قیمت فر کردن مو است.نظر سایر مشتریان قبلی و همچنین نمره و رزومه متخصص و یا مرکز فر مو از مسائلی است که شما می توانید جهت پیدا کردن بهترین قیمت فر مو انتخاب کنید. توجه کنید که بهترین قیمت فر کردن مو برای شما فردی است که کیفیت کار خوب خود را با قیمتی مناسب عرضه می کند.
اقدامات قبل از فر دائم مو آقایان

قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که موهای فر همان چیزی است که می‌خواهید. لطفا احساسی تصمیم نگیرید! همان طور که از نام این روش پیدا است موهای شما به مدت شش ماه حالت فر خواهند داشت. تا زمانی که موهای جدید شما رشد کند و موهای جدید جای موهای گذشته را بگیرد. در صورتی که هنوز مطمئن نیستید می‌توانید از فر موقت موهای استفاده نمایید. به صورت موقت موهای خود را فر کنید و در صورت رضایت اقدام به فر دائم مو خود نمایید.

نوع موهای خود را بشناسید: شناخت نوع و شرایط موها برای فر دائم مو آقایان اهمیت زیادی دارد و در صورتی که به درستی انجام نشود ممکن است به موهای شما آسیب برسد. برخی از جنس موهای مقاومت بیشتری در برابر مواد دارند مانند موهای قطور، موهای کم حجم و دارای انعطاف کم باید حتما با مواد آلکالین فر شوند. برخی از جنس موهای معمولی که انعطاف پذیری کافی را دارند. موهایی آسیب دیده اند و یا رنگ شده‌اند باید با اسیدهای ملایم‌تری فر شوند.
در مورد مدل مو و نوع فر تصمیم بگیرید

بهتر است قبل از اقدام به فر دائم مو کوتاهی مو را انجام دهید. زیرا پس از فر دائم مو کوتاه کردن مو کار دشواری است. به شما پیشنهاد می‌کنم در صورتی که می‌خواهید با موهای فر چتری بزنید درست نگه دارید و با آرایشگر خود مشورت نمایید. انواع مدل‌های فر کردن مو متفاوت است ببینید کدام مدل را دوست دارید. فر دائم مو ریز را می‌پسندید یا فر دائم مو با و شل؟ آیا می‌خواهید فر دائم مو های شما از ریشه شروع شود یا کمی پایین تر خوب به این موارد فکر کنید بعد به کمک آرایشگرتان بهترین تصمیم را بگیرید.
بهترین مواد فر دائم

همانطور که پیش تر نیز بیان کردیم فر کردن موی آقایان بسیار حساس است و اگر از بهترین مواد فر دائم مو مردانه استفاده نشود. قطعا نتیجه کار موجب آسیب زیاد به ساقه موها خواهد شد. بهترین مواد فر دائم مو مردانه موجب ایجاد فرهای زیبا و با ماندگاری بالا می شود. مواد مرغوب رایحه بدی روی مو به جا نخواهند گذاشت. همچنین از خشکی و شکنندگی زیاد مو جلوگیری میکند. در معرفی بهترین برند فر کننده مو می توان به نوول، بس و دوبینا اشاره کرد. البته باز هم تاکید می کنیم که قبل از انجام این کار و خرید مواد فر کننده مو با یک متخصص مشورت کنید.
انواع فر شش ماهه چگونه است؟

انواع فر شش ماهه مو بر اساس حجم و مدل مو و نیز بلندی مو تعیین می شود. نوع مواد در انواع فر ۶ماهه تفاوتی باهم ندارند. اما نوع بیگودی تعیین کننده انواع فر شش ماهه مو است.
انواع فر شش ماهه چگونه است؟

انواع فر شش ماهه مو بر اساس حجم و مدل مو و نیز بلندی مو تعیین می شود. نوع مواد در انواع فر ۶ماهه تفاوتی باهم ندارند. اما نوع بیگودی تعیین کننده انواع فر شش ماهه مو است.
فر مو شش ماهه درشت
فر شش ماهه درشت

معمولا بر اساس نوع سلیقه مشتری بر روی مدل موی کوتاه اقدام به فر شش ماهه درشت می کنند. زیرا با فر دائم موی کوتاه از قد موها کم نمی شود. مدل موی فر درشت صرفا برای افزایش حجم ها انجام می شود.
فر مو شش ماهه متوسط
فر شش ماهه متوسط

فر شش ماهه متوسط به اندازه بیگودی مورد استفاده بستگی دارد. در واقع تنها عاملی که در شکل موها تغییر ایجاد میکند نوع بیگودی مورد استفاده است. که بر اساس حجم و اندازه موها و بر اساس سلیقه فرد انتخاب می شود. برای انجام فر دائم موی کوتاه و بلند اغلب از سایز مدیوم بیگودی استقاده می شود تا تاب های متوسط و زیبایی به مو ببخشد.
فر مو شش ماهه ریز
فر شش ماهه ریز

فر شش ماهه ریز نیز یک موضوع کاملا سلیقه ای است. در مواردی مانند فر موی مردانه اغلب از فر شش ماهه ریز که جدیدا بسیار ترند شده است علاقمند هستند. اما در مورد فر ریز شش ماهه برای خانمها پیشنهاد ما این است که بر روی موهای بلند انجام شود تا با کاهش قد مو، پف مو کمتر شود.
زمان دادن برای تثبیت حالت فر دائمی

به موهای خود دست نزنید: شاید بازی کردن با فرهای جدید و زیبای موهایتان وسوسه کننده باشد اما حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان لازم است تا فر مو حالت دائمی به خود بگیرد علاوه بر این در این مرحله موهای شما به دلیل تماس با مواد شیکیایی شکننده هستند پس لازم است تا حد ممکن از دست زدن و حالت دادن به فرهای مو خودداری کنید.

موهای خود را نشویید: در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از فر دائمی مو از هرگونه شستن یا استفاده از حالت دهنده روی موها خودداری کنید چون آب مواد شیمیایی روی مو را بی اثر می‌کند و برای دوام بیشتر فر مو لازم است از شستن مو خودداری کرده و تا حد ممکن موها را خشک نگه دارید مثلا از راه رفتن زیر باران و برف بدون پوشش ضدآب پرهیز کنید. البته این زمان برای انواع فر و نوع روش به کار رفته متغیر است و لازم است در این مورد از آرایشگر خود سوال کنید. البته استفاده از شامپوی خشک برای از بین بردن چربی مو اشکالی ندارد.

موها را باز نگه دارید: گیره زدن، سنجاق زدن، دم اسبی کردن، بافتن موها و کارهای دیگری که برای جلوگیری از ریختن مو روی صورت انجام می‌دهید برای فر موی شما مضر است و حالت موی شما را تغییر خواهد داد. برای این کار از یک روسری ابریشمی نرم استفاده کنید و آن را پشت سر گره بزنید تا موهایتان روی صورت نریزد و حالت آن نیز به هم نخورد.
مراقبت از موهای فر

موهای فر شده دچارتخریب ساختمانی شده‌اند. به هم خوردن لایه خارجی مو (کوتیکول) که خاصیت انعکاسی زیادی دارد، یکی از این تغییرات است. شدت این به هم‌خوردگی با شدت واکنش شیمیایی متناسب است. مو، زبر به نظر آمده و از درخشندگی آن کاسته می‌گردد و در مقایسه با موهای دست‌نخورده به سختی آرایش ومرتب می‌گردد. سلول‌های کوتیکول مو از جا کنده یا بلند می‌شوند که این امر باعث گیرکردن و گره خوردن موها می‌گردد. توان مو کم شده و نیروی الکترواستاتیک آن افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که مرتب نمودن آن مشکل گردد. در نقاط مرطوب، موهای منفذدار، آب بیشتری جذب می‌نمایند. که موقتا مو را سنگین‌تر نموده و آن را بد حالت می‌کند. چنین موهایی باید با شامپوهای نسبتا اسیدی شسته شوند. این شامپوها موقعی که موها خیس هستند کمتر از شامپوهای قلیایی مو را متورم می‌کنند و با خواباندن موقتی کوتیکول برآمده، منافذ سطح مو را کمتر می‌کنند. استفاده از نرم کننده برای آب‌کشی مو را صاف می‌کند و مو راحت‌تر شانه می‌گردد و تجمع بارالکتریکی را که باعث پف کردن مو می‌گردد، کم می‌کند.
استایل و حالت دادن به موهای فر شده
نوک موها را مرتب کوتاه کنید

فر با بلند شدن مو کیفیت خود را از دست می‌دهد. دقت کنید که هر سه یا چهار ماه یک‌بار برای کوتاهی مو وقت بگیرید تا فر مویتان در بهترین حالت خود بماند.
موها را کم‌تر بشویید، بیش‌تر از محلول حالت‌دهنده استفاده کنید

شست و شوی بیش‌ازاندازه موها باعث از بین بردن روغن طبیعی مو می‌شود. تحقیقات انجام‌شده که در مجله بین‌المللی تریکولوژی (سلامت مو) منتشر شده، ثابت کرده‌اند که این روغن طبیعی برای سلامت مو ضروری است. برای جلوگیری از خشک شدن ناخواسته مو، از دفعات استفاده از شامپو کاسته و سعی کنید بیش‌تر از محلول حالت‌دهنده استفاده کنید.
از محلول‌های پروتئینی استفاده کنید

استفاده از مواد شیمیایی به ساختار پروتئینی مو آسیب شدیدی وارد می‌کند. بعد از اتمام عمل فر، از مواد موردنیاز جهت برگشت به ساختار طبیعی مو استفاده می‌شود ولی می‌توان از محصولات تغذیه مو بیش‌تر استفاده کرد. محصول محافظت از موی “Olaplex”برای ترمیم رشته‌های آسیب‌دیده و سولفید از بین رفته مناسب بوده و انواع مختلفی برای جنس موهای متفاوت دارد. همچنین شما می‌توانید ماسک موی پروتئینی خود را در خانه درست کنید. با مخلوط کردن تخم‌مرغ و ماست و یا آوا کادو و آب نارگیل.
شانه موی خود را عوض کنید

استفاده از شانه معمولی خود باعث می‌شود در یک چشم بر هم زدن فر مو خراب شود. از یک شانه چوبی که دندانه‌های آن از هم فاصله دارند استفاده کنید و به‌آرامی موها را درحالی‌که مرطوب هستند شانه کنید. وقتی مو خشک بود، از یک شانه نرم برای از بین بردن گره‌ها استفاده کنید.
با چند محصول جدید آشنا شوید

به دنبال شامپوهای بدون سولفات که مناسب برای موهای فر هستند بگردید. تقویت‌کنندهٔ موی مناسب موهای فر TIGI از برند کتس واک فر مو را سالم نگه داشته و از آن در برابرهوای مرطوب حفاظت می‌کند.
عادت‌های خواب خود را تغییر دهید

فر مو در درجه اول صبح‌ها نامرتب به نظر می‌رسد. برای حل این مشکل می‌توانید موهارا با یک روسری ابریشمی بپوشانید و یا از بالش جنس ابریشم استفاده کنید تا فر مویتان مرتب و بدون وز شدن باقی بماند.
از مواد شیمیایی استفاده نکنید

حداقل تا یک ماه بعد از فر کردن موها از مواد شیمیایی دوری کنید.
از شانه دندانه درشت استفاده کنید

پس از شستن موها آن‌ها را کامل آبگیری کنید زیاد از حد شانه نکنیدو این کار را با یک شانه دندانه درشت با دندانه‌های فاصله دار انجام دهید تا گره موها باز شود. شانه کردن را بهتر است پس از استفاده از حالت دهنده و ماسک مو انجام دهید تا راحت‌تر انجام شود و آسیب کمتری به موها برسد. اگر شانه دندانه درشت ندارید این کار را با انگشتان خود انجام دهید.
موها را برس نکشید

هرچقدر هم که موهای فر شما گره خورده باشد نباید آن‌ها را برس بکشید این کار باعث جدا شدن فرها از هم و وز شدن موها خواهد شد.
از محصولات حرارت دهنده استفاده نکنید

سشوار را با درجه حرارت پایین استفاده کنید چون هوای داخل باعث از بین رفتن رطوبت موها شده و آن‌ها را وز می‌کند. بهتر است به طور کلی از سشوار استفاده نکنید و موها را به طور طبیعی خشک کنید. استفاده از فرکننده و اتومو نیز به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود اما بخار دادن به موها می‌تواند در سلامت موها و زیبایی فر دائمی موثر باشد.
موها را به موقع کوتاه کنید

موهای شما پس از انجام فر دائمی بلند خواهند شد و فرها به سمت پایین سنگین خواهند شد. کوتاه کردن موها کمک می‌کند تا فرها زیباتر و موها سالم‌تر باقی بمانند. این کار را می‌توانید هر چهار تا پنج هفته یکبار انجام دهید.
در صورت لزوم برای ترمیم فرها به آرایشگاه مراجعه کنید

با رشد موها فرهای دائمی شما نیز به تدریج از بین خواهند رفت و این تغییر از هفته ششم تا هشتم پس از فر دائمی مشهود خواهد بود و اگر تمایل به ادامه داشتن موهای فر دارید می‌توانید با مراجعه به آرایشگاه فر خود را ترمیم کنید. اما اگر تمایلی به این کار ندارید می‌توانید با روش‌های موقتی فر کردن مو، موهای خود را مرتب و زیبا نگه دارید تا زمانی که قسمت فر شده موهای شما کاملا بلند شود و بتوانید آن را کوتاه کنید.
مزایای فر دائم مو آقایان:

فر دائم مو آقایان به زیبا سازی ظاهر مو کمک زیادی می کند. زمانی که از موهای صاف خود خسته شده اید و می خواهید در مدل موهای تنوع ایجاد کنید فر دائم مو آقایان بهترین گزینه است.
فر دائم مو باعث حجم دادن به موهای شما می شود. فر دائم مو به آقایانی که موهای کم پشت دارند توصیه می شود تا باعث پرپشتی موها شود. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که فر کردن بر روی موی پرپشت بهتر جواب می دهد.
زمانی که از روش فر دائم مو استفاده می کنید موها به طور طبیعی آرایش کرده هستند و نیاز به آرایش مو کاهش می دهد. به تمام کارهایی فکر کنید که با فر کردن مو دیگر لازم نیست انجام دهید. دیگر نیازی نیست ساعت ها با اتوی مخصوص فر کردن مو جلوی آینه بایستید و موهای خود را فر کنید.

سوالات متداول درباره فر کردن دائم مو
آیا فر کردن دائم به مو آسیب می‌رساند؟

با توجه به تحقیقات “پیرجی” فر کردن مو می تواند باعث ضعیف شدن و خشک شدن موها شود. اگر موهای شما آسیب دیده است،احتمال اینکه موهایتان شکننده تر شود زیاد است.اما فر کردن مو به اندازه دکلره کردن مو مضر نیست.
آیا میزان بلندی مو در فر کردن مو تاثیر دارد؟

هر چه مو بلند تر باشد، فر کردن آن سخت تر خواهد بود. میله و مواد شیمیایی مناسب هر دو برای نتیجه گیری هر چه بهتر ضروری هستند، پس اگر موهای بلندی دارید بهتر است فر دائم را در خانه انجام ندهید.همچنین کار با لایه های مو مخصوصا در قسمت کوتاه تر آن آسان نخواهد بود‌.
آیا بافت و مدل مو اهمیت دارد؟

فر دائم را می توان روی انواع مدل های مو انجام داد. هر چند این کار برای افرادی که موهای ضخیم و موج دار دارند آسان تر خواهد بود.کسانی که موهای نازک و کاملا صافی دارند باید از یک متخصص کمک بگیرند‌.
آیا می توان بعد از فر کردن موها را رنگ کرد؟

باید برای انجام عمل جدی روی مو حداقل یک ماه بعد از فر کردن صبر کنید. می توانید موهای فر شده را رنگ کنید اما قبل از انجام هر کاری با آرایشگر خود مشورت کنید.
آیا می توان موهای رنگ شده را فر دائم کرد؟

می توانید موهای رنگ شده را فر دائم کنید اما باید بدانید که این کار باعث کم رنگ شدن مو می شود. همچنین فر کردن موهایی که رنگ یکدست دارند، آسان تر از کار با موهلی هایلایت شده است؛ زیرا این این موها به سرعت وز می شوند.
آیا مدت زمان فر مو می تواند مشخص شود؟

آرایشگر شما می تواند برایتان مشخص کند که فر مویتان تا چه زمانی دوام دارد. برای بعضی ها این زمان ۶ ماه است و برای بعضی دیگر ۳ ماه.
موهایتم را فر کنم خیلی کوتاه به نظر می رسد؟

بستگی دارد که فر درشت یا ریز انجام دهید و حدود بین ۳ تا ۶ سانت موها کوتاه تر به نظر می رسد.
موهایم دکلره است، فر دائم مو چطور می شود؟

برای موهایی که دکلره شده اند قابل انجام است اما به علت خشک شدن مو توسط دکلره و دوباره توسط مواد فر این تضمین که موهایتان وزوزی نشود وجود ندارد.

موهایم فر است می خواهم رنگ کنم، قابل انجام است؟

حداقل لازم است یک ماه بعد از اتمام دوره فر دائم مو صبر کنید و قبل از رنگ کردن حتما از متخصص آرایشگر مشورت بگیرید.
فر با موهای چتری چطور میشه؟

بسته به مدل موهایتان روی بعضی از مدل موهای خاص ممکن است زیبا شود. حتما برای انجام این کار از متخصص مشاوره بگیرید
فر دائم مو در منزل

برای خیلی از افراد داشتن موهای صاف و کم پشت که هیچ حالتی نمی گیرد بسیار آزاردهنده است. از این رو اقدام به فر کردن مو می کنند. یکی از روشها، فر دائم مو است که موجب بیشتر شدن حجم مو و خوش حالت شدن آن می شود. فر دائم مو با مواد شیمیایی انجام می شود. فر کردن دائم مو حتما باید توسط آرایشگر ماهر انجام شود. زیرا شدیدا در صورت فر کردن مو اشتباه، به مو آسیب وارد شده و موجب کش آمدن و شکنندگی مو و در نهایت ریزش مو می شود. فر کردن مو با روش های مختلفی با وسایل حرارتی و یا با بهترین مواد فر دائم قابل انجام است. اما فر شش ماهه با روش های قبلی متفاوت است. هیچ گاه برای مواردی مانند قیمت فر دائم مو به افراد ناوارد اعتماد نکنید زیرا عواقب جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت. در ادامه به انواع فر مو دائم و عوامل موثر بر قیمت فر شش ماهه می پردازیم.
آموزش فر دائم مو در منزل

بهتر است قبل از فر دائم مو در ارتباط با انواع مدل‌های فر کردن مو تحقیق کنید. هر کدام از روش ها نتایج متفاوتی دارند، ببینید کدام مدل را می پسندید. فر دائم مو ریز یا فر دائم مو درشت؟ آیا می‌خواهید فر تنها در انتهای مو باشد یا می خواهید از ریشه سیم تلفنی شود. تمام این تصمیمات را با مشورت با آرایشگر مورد نظر می توانید بگیرید. آموزش فر دائم مو با مواردی مانند فر کردن مو با بابلیس، فر کردن مو با اتو مو و فر کردن مو با ژل و سشوار قطعا متفاوت است. فر کردن دائمی مو یک رشته تخصصی است و حتما باید انجام فر با مواد توسط آرایشگر ماهر انجام شود. اما اگر فکر می کنید مهارت و استعداد کافی و البته مواد مورد نیاز برای فر دائم مو را در اختیار دارید پس با ما در ادامه همراه باشید.
قبل از فر دائم مو باید اقدامات خاصی را انجام دهید

قبل از فر دائم مو یا فر شش ماهه ابتدا باید مطمئن شوید که دقیقا در تصمیم خود مصمم هستید. زیرا فر دائم مو به صورت ۶ ماه روی موهای شما می ماند. هر مویی مناسب انجام فر دائم مو نیستند. موهای نازک و آسیب دیده نباید فر شوند. زیرا طی بر اثر مواد فر کش می آیند و آسیب می بینند. موهایی که به اندازه کافی ضخامت دارند و سالم هستند اغلب با آلکالاین فر می شوند که ماده قوی است. پس اگر موهای ضعیفی دارید قبل از هر کاری با متخصص در این مورد مشورت کنید.

قبل از انجام فر دائم مو موهایتان را تا اندازه دلخواه کوتاه کنید. در ارتباط با اندازه فر با آرایشگر خود مشورت کنید فر شش ماهه سیم تلفنی مد نظرتان است یا فر درشت شش ماهه و سپس اقدام به انجام اینکار کنید.
نحوه فر کردن مو در منزل

مرحله اول در نحوه فر کردن مو شش ماهه، شناسایی نوع مو است. هر نوع مو قابلیت فر دائمی را ندارد. اغلب موهای کم حجم و دارای انعطاف کم و ضخیم، موارد بهتری برای انجام فر دائم مو هستند. اما موهای ضعیف، شکننده یا رنگ و دکلره شده بهتر است با اسید های قوی مانند آلکالین فر نشوند. در صورت لزوم پس لطفا خودتان این کار را انجام ندهید و حتما از یک متخصص در فر موی آقایان کمک بگیرید.

پس از تصمیم قطعی باید بسته فر دائم مو را از لوازم آرایشی معتبر تهیه کنید. در مرحله بعدی موها را کاملا با شامپو بشورید. سپس با یک شانه دندانه درشت تمام گره های مو را باز کنید. به هیچ عنوان از نرم کننده یا ماسک مو استفاده نکنید. بعد از شامپو زدن تمام موها را به مواد پروتئین دار که در داخل بسته است آغشته کنید و سپس به آرامی موها را شانه کنید تا مواد به همه ی قسمت های مو برسد.

سپس موها را با یک حوله خشک کنید اما موها را نکشید. به خاطر داشته باشید این مواد فر دائم مو به هیچ عنوان نبابد با پوست سر و دست برخورد کند. سرعت عمل در فر کردن مو دائمی بسیار مهم است. باید لوسیون مو زده شود و سپس سریعا با نهایت دقت همان قسمت مو بیگودی پیچی شود. بعد از ۴۵ دقیقه، اولین بیگودی را که پیچیده بودید را باز کنید. اگر حالت اس انگلیسی پیدا کرده است، در مرحله خوبی قرار دارید. به همان حالت بیگودی پیچی شده موها را با اب گرم شستشو دهید. در مرحله بعدی نوبت به تثبیت کننده مو می رسد که برای ثابت نگاه داشتن حالت مو، روی آن ریخته می شود و بعد از ۲۰ دقیقه کاملا بشورید.
بهترین مواد فر دائم مو

همانطور که پیش تر نیز بیان کردیم فر کردن مو بسیار حساس است و اگر از بهترین مواد فر دائم مو مردانه استفاده نشود. قطعا نتیجه کار موجب آسیب زیاد به ساقه موها خواهد شد. بهترین مواد فر دائم مو مردانه موجب ایجاد فرهای زیبا و با ماندگاری بالا می شود. مواد مرغوب رایحه بدی روی مو به جا نخواهند گذاشت. همچنین از خشکی و شکنندگی زیاد مو جلوگیری می کند. در معرفی بهترین برند فر کننده مو می توان به نوول، بس و دوبینا اشاره کرد. البته باز هم تاکید می کنیم که قبل از انجام این کار و خرید مواد فر کننده مو با یک متخصص مشورت کنید.
انواع فر دائم مو چگونه است؟

انواع فر دائم مو بر اساس حجم و مدل مو و نیز بلندی مو تعیین می شود. نوع مواد در انواع فر ۶ ماهه تفاوتی باهم ندارند. اما نوع بیگودی تعیین کننده انواع فر شش ماهه مو است.
· فر شش ماهه درشت

معمولا بر اساس نوع سلیقه مشتری بر روی مدل موی کوتاه اقدام به فر دائم درشت می کنند. زیرا با فر دائم موی کوتاه از قد موها کم نمی شود. مدل موی فر درشت صرفا برای افزایش حجم ها انجام می شود.
· فر شش ماهه متوسط

فر شش ماهه متوسط به اندازه بیگودی مورد استفاده بستگی دارد. در واقع تنها عاملی که در شکل موها تغییر ایجاد می کند نوع بیگودی مورد استفاده است. که بر اساس حجم و اندازه موها و بر اساس سلیقه فرد انتخاب می شود. برای انجام فر دائم موی کوتاه و بلند اغلب از سایز مدیوم بیگودی استقاده می شود تا تاب های متوسط و زیبایی به مو ببخشد.
· فر زیر مو

فر شش ماهه ریز نیز یک موضوع کاملا سلیقه ای است. در مواردی مانند فر موی مردانه اغلب از فر شش ماهه ریز که جدیدا بسیار ترند شده است علاقمند هستند. اما در مورد فر ریز مو شش ماهه برای خانمها پیشنهاد ما این است که بر روی موهای بلند انجام شود تا با کاهش قد مو، پف مو کمتر شود.
مراقبت هایی که بعد از فر کردن مو باید انجام دهید

بعد از انجام فر دائم نباید موها شسته شوند و حداقل دو روز از شستشوی موها خودداری کنید. همچنین برای اینکه حالت موها از بین نرود نباید موها حداقل تا یک روز شانه شوند. برای حالت دهی بهتر به موها از روغن های مفید مانند نارگیل و جوجوبا و روغن آرگان استفاده شود تا موها دچار خشکی نشوند. از مواد خشک کننده مو مانند تافت نباید استفاده شود زیرا موجب خشکی بیشتر مو می شود. استفاده از وسایل حرارتی مانند بابلیس، اتو و سشوار بعد از فر دائم مو پیشنهاد نمی شود. همچنین شستشوی موها با آب داغ اصلا پیشنهاد نمی شود و در هنگام شستشو از چنگ زدن موها خودداری کنید. همچنین باید از انواع ماسک مو و نرم کننده مناسب موهای فر شده باید استفاده شود.
مزایا و معایب فر دائم مو

بعد از فر کردن موی کوتاه شستشوی مو کمی دشوارتر می شود و نباید بعد از فر کردن مو نمی توانید موهایتان سریع بشویید وباید حداقل ۲۴ ساعت موهایتان را در همان حالت نگه دارید. مواد فر دائم مو کمی بوی ناخوشایند می دهد. این کار برای موهای خشک مناسب نیست. فر دائم مو همچنین برای افرادی که موهایشان خشک است مناسب نیست زیرا به مرور موها وز می شوند.

فر دائم مو آقایان موجب پر حجم نشان داده شدن موهای کم حجم می شود. برای افرادی که موهای صاف و بی حالت و البته کم حجم هستند می باشد. همچنین فر مو موجب می شود که نیاز کمتری به آرایش مو است و موهای فر به تنهایی زیبا هستند.
آرایشگاه خوب برای فر دائم مو

فر کردن مو و فر شش ماهه در آرایشگاهها در حدود ۲ تا ۴ ساعت زمان می برد. با توجه به شرایط همه گیری ویروس کرونا این ساعات حضور در مکان های عمومی خطرناک است و ممکن است عواقب بدی به دنبال داشته باشد. علاوه بر مسئله همه گیری ویروس کرونا، زمان رفت و آمد و معطلی در آرایشگاه فر مو آقایان نیز مسئله دیگری است که بیشتر ممکن است برای افرادی که مسئله زمان برایشان اهمیت دارد، مشکل ساز شود. خوب راه حل چیست؟
فر کردن دائم موها در سالن زیبایی یا در منزل کدام؟

فر دائم مو در منزل نیز امکان پذیر است. البته که قیمت فر دائم مو سبب کاهش قیمت فر دائم مو می شود. اما نباید اگر مهارتی در این کار ندارید نباید خودتان این کار را انجام دهید. کمک گرفتن از آرایشگر ماهر موجب می شود که از آسیب به موها جلوگیری شود. برای انجام فر دائم در منزل موارد زیر را باید انجام دهید.
· کمک گرفتن از یک دوست

برای فر کردن مو در منزل باید از یک دوست کمک بگیرید زیرا پشت موها را باید فرد دیگری باشد که موها را بیگودی بپیچد.
· از بسته های آماده فر دائم استفاده کنید

برای فر دائم مو در خانه از بسته های آماده استفاده شود. روی این بسته ها دستور و توضیحات لازم ذکر شده است.
قیمت فر دائم مو به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت فر شش ماهه درشت بر اساس حجم مو و اندازه موها تعیین می شود. معمولا قیمت فر شش ماهه ریز به علت اینکه تعداد بیگودی های بیشتری به کار برده می شود و مدت زمان بیشتری می طلبد، از قیمت فر شش ماهه درشت بیشتر می شود. برای اطلاع دقیق از قیمت فر دائم مو کافیست به صورت رایگان در سامانه آرایشگری هوم سرویز ثبت درخواست نمایید.
خدمات فر دائم مو در خانه را به متخصصین هوم سرویز بسپارید

با توجه به تاکید بر انجام فر دائم مو توسط متخصصین می توانید از خدمات فر دائم مو در منزل هوم سرویز استفاده کنید. این خدمات توسط بهترین متخصص فر دائم مو در منزل انجام می شود. بدون آنکه ساعاتی را در آرایشگاهها معطل شوید یا در معرض آلودگی قرار بگیرید، می توانید به راحتی در استایل موی خود تغییرات بسیار زیادی ایجاد کنید. با ثبت درخواست رایگان در سامانه هوم سرویز متخصصین ما جهت ارائه مشاوره و اعلام قیمت فر دائم مو با شما تماس خواهند گرفت و توضیحات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد.

همیار شماییم تا پایان سرویس…​

هوم سرویز به عنوان بزرگترین پلتفرم خدمات در محل در کشور علاوه بر سرویس فر دائم مو و همچنین ارایه خدمات فر دائم مو در منزل نزدیک من، خدمات دیگری نیز در بخش خدمات زیبایی موی آقایان ارائه می دهد که شامل کوتاهی مو ساده مردانه و دخترانه, مدل بافت موی کوتاه و بلند در منزل, اکستنشن مو گرم و سرد با موی طبیعی و مصنوعی, شینیون موی کوتاه و بلند و شینیون جلوی مو, آمبره مو و سامبره موی سر و کالر ملتینگ در منزل, خدمات کراتینه مو در منزل, ویتامین تراپی مو در منزل, انواع خدمات مش و هایلایت مو در منزل , رنگ موی ساده در منزل, انواع رنگ مو فانتزی و پاستیلی دخترانه, براشینگ مو حرفه ای در منزل, بالیاژ مو در منزل, خدمات رنگساژ مو در منزل می باشد. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه ای خوب برای شما در سرویس های زیبایی را خواهند داشت.

همیار شماییم تا پایان سرویس…
خدمات قابل ارائه در سرویس فر دائم مو
فر دائم مو در منزل
فر دائم موی کوتاه و بلند
فر شش ماهه با ماندگاری بالا
فر مو دائم درشت
فر دائم ریز
انجام فر دائم سیم تلفنی و … با مواد درجه یک

بسیاری از خانم‌ها دوست دارند موهای فر و حالت‌دار داشته باشند. اما فر کردن موها با روش‌های حرارتی، آسیب جدی به آنها وارد می‌کند و گاه حتی موها را می‌سوزاند. اما روش‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید در خانه و بدون استفاده از حرارت، موهای فر و حالت‌دار داشته باشید که طبیعی‌تر به‌نظر برسد. در این مقاله شما را با آسان‌ترین و کم‌آسیب‌ترین روش‌های فر کردن و حالت‌دار‌کردن مو آشنا می‌کنیم.
راهنمای مطالعه نمایش
حتما بخوانید: آبرسانی به مو با ۲۸ روشی که باعث درخشندگی موهایتان می‌شود

فر کردن موها با بیگودی واقعا عذاب‌آور است، اما آیا می‌دانستید که برای فر کردن‌ موهایتان، حتما لازم نیست از بیگودی یا هر ابزار حرارتی دیگری استفاده کنید؟ عرق‌کردن، درد بازو و آسیب‌هایی که به مو وارد می‌شود، از مشکلات استفاده از بیگودی است. پس با تمامی این دشواری‌ها، حتما خوشحال می‌شوید اگر بفهمید که راه‌های دیگری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها موهای خود را فر کنید؛ جالب اینجاست که فرهایی که از طریق این روش‌ها ایجاد می‌شود، طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد. در این مقاله می‌خواهیم تمامی روش‌های فر کردن مو در سبک‌های گوناگون را به شما معرفی کنیم.
چگونه موها بدون حرارت فر می‌شوند؟
دکتر سارا بهروان

خانم‌ها قرن‌ها‌ست که بدون استفاده از گرما و حرارت، موهای خود را فر می‌کنند! بسیاری از این روش‌ها، شامل رفتن به رختخواب با موهایی مرطوب و بیدارشدن با موهایی کاملا فر است! بعضی کارها به فرشدن طبیعی موهایتان کمک می‌کند. بعد از خواندن این مقاله، بهترین روش متناسب با ظاهر خود و همچنین سبک دلخواه‌تان را انتخاب کنید.
۱. حالت فر دادن به موها

حالت فردادن به موها، فر طبیعی موهای شما را بیشتر کرده و بسته به بافت طبیعی موی شما، آن را حالت‌دار یا فر می‌کند. یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای داشتن موهای فر و حالت‌دار، این روش است.

برای این کار شما به مواد زیر نیاز دارید:

محصولات شکل‌دهنده‌ی مو (مثل موس یا ژل)؛
شامپوی حجم‌دهنده‌ی مو؛
حوله؛
ژل مو یا سایر محصولاتی که مدت‌زمان ماندگاری فر را افزایش می‌دهد.

روش استفاده:

موهای خود را با شامپوی حجم‌دهنده‌ی مو بشویید و سپس نرم‌کننده استفاده کنید؛
نرم‌کننده را فقط به انتهای موهای خود بزنید تا باعث ریزش آنها نشود. درهمین‌حال، موهای خود را مرتب کنید و پریشانی آن را سامان دهید؛
موهای خود را به‌طور کامل بشویید تا هیچ اثری از شامپو یا نرم‌کننده روی آن باقی نماند؛
آبِ موهای خود را با حوله بگیرید. حوله را روی سر خود نسایید چون باعث شکستی و به‌هم‌ریختگی مو می‌شود. به‌جای‌آن، به‌آرامی موهای خود را با حوله بفشارید تا آب، خارج شده و جذب حوله شود؛
در‌حالی‌که هنوز موهایتان مرطوب است، مقداری موس (یا فوم)، به‌اندازه‌ی یک توپ گلف یا مقداری ژل مو به‌اندازه‌ی نخود، به سر خود بمالید؛
سپس موهای خود را با این مواد، حالت دهید. موها را به شکلی حالت دهید که گویا می‌خواهید کاغذی را مچاله کنید؛
هیچ محصول حالت‌دهنده‌ای را در نزدیکی ریشه‌ی موهای خود استفاده نکنید، چون ممکن است باعث چرب‌شدن موهایتان شود. موهای خود را به طرف بالا حالت دهید و اجازه دهید که خشک شود.

حتما بخوانید: جلوگیری از ریزش مو به شیوه‌ خانگی
۲. فر کردن موها با سنجاق سر

فر کردن موها با سنجاق سر

این روش قدیمی هیچ‌وقت از مد نیفتاده و امروزه نیز راهی فوق‌العاده آسان برای حالت‌دادن مو، بدون حرارت است. برای این کار، باید قبل از رفتن به تختخواب موهای خود را با سنجاق شکل دهید تا صبح، با موهای فر بسیار زیبا از خواب بیدار شوید.

برای این کار به ابزار زیر نیاز دارید:

حوله؛
شانه‌ای که فاصله‌ی دندانه‌هایش از هم زیاد باشد؛
ژل مو؛
سنجاق سر؛
شال نخی؛
اسپری مو.

روش استفاده:

موهای خود را با یک شامپوی حجم‌دهنده‌ی مرغوب بشویید و سپس از یک نرم‌کننده استفاده کنید. بهتر است هنگام استفاده از نرم‌کننده، موهای خود را با شانه‌ای که فاصله‌ی دندانه‌هایش از هم زیاد است، شانه بزنید. موها را به‌آرامی با حوله خشک کنید؛ حتما با حوله آب موها را بگیرید، نه اینکه با آن موهایتان را بسابید! سپس از ژل مو یا هر محصولی که به حفظ حالت مو کمک می‌کند، استفاده کنید؛
موهای قسمت بالایی سر را جدا کنید و آن را به شکل گره نگه دارید. روی این قسمت بعدا کار خواهید کرد؛
به‌اندازه‌ی دوبند انگشت از موهای خود را جدا کرده و با آن یک حلقه ایجاد کنید. آن را با انگشت شست و اشاره نگه دارید. شروع کنید به رول‌کردن حلقه‌ی مو به سمت بالا تا زمانی که به ریشه برسید. حتما مو را به سمت بالا و دور از صورت خود رول کنید؛
موی رول شده را به شکل مسطح نسبت به سر خود قرار داده و با یک سنجاق سر آن را به موهای خود وصل کنید تا ثابت بماند. اگر قسمت حلقه شده، بسیار ضخیم باشد، سنجاق سر باعث ایجاد فرورفتگی در موهایتان می‌شود؛
بقیه‌ی موهای خود را نیز به این شکل حلقه و رول کنید و با سنجاق سر ثابت نگه دارید؛
زمانی که تا قسمت‌های پایینی سر، این روند را ادامه داده و به‌پایان رساندید، روی موهای قسمت بالایی سر که قبلا جدا کرده بودید، کار کنید. موهای خود را با یک شال نخی بپوشانید تا سنجاق‌ها روی جای خود ثابت بمانند و سپس به رختخواب بروید. شال نخی همچنین باعث جذب رطوبت موهایتان می‌شود؛
صبح بیدار شده و حلقه‌های رول شده را باز کنید. وقتی موهایتان کاملا خشک بود، سنجاق‌ها را بردارید. برای خشک‌کردن موها از سشوار استفاده نکنید، چون باعث شکستن موهایتان و باز‌شدن فرها می‌شود. زمانی‌که تمامی سنجاق‌ها را درآوردید، به‌آرامی با انگشتان‌تان موها را شانه بزنید تا آن قسمت‌هایی را که از هم جدا کردید، دوباره کنار هم قرار بگیرد و ظاهری تکه‌تکه نداشته باشد. برای اینکه فر موهایتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، می‌توانید از اسپری مو استفاده کنید.

حتما بخوانید: تقویت موها؛ ۸ روشی که به موهای ضعیف و نازک جان می‌بخشد
۳. بافتن

بافتن مو برای فر کردن موها

اگر دنبال موهای حالت‌داری هستید که طبیعی به‌نظر برسد، بافتن موها دقیقا همان کاری است که باید انجام دهید. این روش یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تغییر شکل موست.

برای این کار به این وسایل نیاز خواهید داشت:

۲ عدد کش مو؛
اسپری یا هر محصول دیگری برای ثابت نگه‌داشتن وضعیت مو.

روش کار:

موهای خود را بشویید و اجازه دهید تا حدود ۷۰ درصد خشک شود؛
موهای خود را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و هریک از آنها را ببافید؛
اگر فقط می‌خواهید پایین موهایتان حالت بگیرد، فقط در دو طرف سر خود موها را ببافید؛
برای داشتن فرهایی که از نزدیکی ریشه‌ی موها آغاز می‌شود، در هر دو سمت سر موهایتان را به سبک فرانسوی یا بوکسوری ببافید؛
مطمئن شوید که بافت‌ها سفت باشند، به‌طوری‌که باز نشود. تازمانی‌که موها کاملا خشک نشده باشد، بافت‌ها را باز نکنید. می‌توانید با موهای بافته بخوابید و صبح آنها را باز کنید. با انگشتان خود موها را پس از بازکردن شانه بزنید و در آخر اسپری استفاده کنید.

حتما بخوانید: برای رشد سریع مو چه کار باید کنیم؟
۴. بیگودی چسبی (Velcro Rollers)

بیگودی ولکرو – فر کردن موها

بیگودی‌های چسبی راهکار مناسبی برای فر کردن موهاست. یکی از مزایای این روش، حفظ موها از آسیب حرارت است، درحالی‌که به موهایتان شکلی جدید و حجم زیادی می‌بخشد. برای داشتن فرهای پر، بیگودی چسبی در اندازه‌ی کوچک را انتخاب کنید و برای اینکه موهای حالت‌دار پرپشت داشته باشید، به‌سراغ اندازه‌های بزرگتر بروید.

برای این کار به این ابزار نیاز دارید:

بیگودی چسبی؛
حوله؛
شانه؛
اسپری یا هر محصول دیگری برای ثابت نگه‌داشتن حالت مو.

روش استفاده:

موهایتان را با شامپوی حجم‌دهنده بشویید یا به‌راحتی با استفاده از‌ آب‌پاش مو، موهای خود را مرطوب کنید؛
با حوله خیسی و رطوبت اضافی موها را بگیرید؛
اگر موهای پرپشتی دارید، آن را به چند قسمت تقسیم کرده و موها را به سمت بالا رول کنید. اما اگر موهای کم‌پشتی دارید، نیازی به تقسیم‌کردن موها ندارید؛
موها را به‌سمت بالا رول کنید تا به‌آرامی روی پوست سر قرار گیرد. برای ثابت نگه‌داشتن بیگودی‌ها، به سنجاق سر نیاز ندارید. اگر این بیگودی‌ها درست سر جای خود قرار نگیرد، احتمال دارد به این دلیل باشد که بخش زیادی از مو را روی آن رول کرده‌اید و بیش از اندازه ضخیم است؛
چند ساعت صبر کنید تا موها کاملا خشک شوند. در این فاصله می‌توانید آرایش صورت خود را تکمیل کنید یا کارهای خانه را انجام بدهید؛
سپس بیگودی‌ها را بازکرده و موهایتان را با انگشتان شانه کنید. در نهایت روی فرها اسپری بزنید تا ماندگاری آنها بیشتر شود.

حتما بخوانید: جلوگیری از سفید شدن مو با ۱۰ ماده‌ای که شما را جوان‌‌تر نگه می‌دارد
۵. فر موی بانتو (Bantu Knots)

فر موی بانتو – فر کردن موها

با این روش فرهای ریز و فنرمانندی خواهید داشت. روش بانتو برای هر نوع مویی مناسب است و موهای فر خاصی به شما هدیه می‌دهد.

برای اجرای این روش، باید این وسایل را داشته باشید:

حوله؛
گیره‌ی موی سر؛
کلاه دوش؛
ژل مو یا هر محصول دیگری برای ثابت نگه‌داشتن حالت مو؛
اسپری.

روش استفاده:

موهای خود را بشویید و نرم‌کننده بزنید؛
زمانی که موهایتان حدود ۸۰ درصد خشک شد، یک یا دو بند انگشت (هرچه این بخش‌ها کوچک‌تر باشد، فرها نیز سفت‌تر و ریز‌تر می‌شود) از موها را جدا کرده و شروع کنید به پیچ‌دادن آنها تا این که شبیه طناب شود؛
این قسمت از موهای پیچ‌داده را دوباره دور خود آن پیچ دهید تا دُم‌خرگوشی شود؛
برای ثابت نگه‌داشتن آن، از گیره‌ی مو استفاده کنید؛
این کار را تا زمانی ادامه دهید که موها‌یتان به شکل گره‌های بانتو درآید؛
سپس موها را با استفاده از کلاه دوش بپوشانید و بگذارید شب تا صبح بماند؛
صبح کلاه دوش را درآورده و اجازه دهید موها خشک شود؛
سپس هریک از این قسمت‌های پیچ‌شده را یکی‌یکی باز کنید و با انگشت آنها را مرتب و شانه کنید؛
مانند روش‌های قبل، برای ماندگاری بیشتر فرها، از اسپری استفاده کنید.

حتما بخوانید: آشنایی با روش‌های درمان موخوره
۶. روش دستمال کاغذی

فر کردن موها به روش دستمال کاغذی

استفاده از دستمال کاغذی برای فر کردن مو یکی از بهترین روش‌های جایگزین بیگودی است. این روش، موهای فر پرپشت و زیبا برای‌تان به ارمغان می‌آورد که فر بودن‌شان طبیعی به‌نظر می‌رسد.

هر آنچه برای اجرای این روش نیاز دارید:

حوله؛
دستمال کاغذی؛
اسپری.

روش استفاده:

موهای خود را بشویید و با استفاده از حوله، آب و رطوبت اضافی آن را بگیرید. در صورت تمایل می‌توانید با اسپری‌کردن آب روی موها، آنها را مرطوب کنید؛
یک برگ دستمال کاغذی بردارید و آن را تا بزنید؛
از موهای خود دسته‌های کوچکی جدا کنید و انتهای موها را دور دستمال کاغذی بپیچید؛
سپس این قسمت‌ها را به سمت بالا رول کنید تا به ریشه‌ی موها برسید. بعد از این که قسمت‌های جداشده را رول کردید، برای ثابت نگه‌داشتن آن، دستمال کاغذی را به اطراف موهای رول‌شده گره بزنید؛
این روش را روی بقیه‌ی موهای خود نیز تکرار کنید؛
شب با همین وضعیت به تختخواب بروید؛
دستمال‌ها را صبح باز کرده و با انگشت موهایتان را مرتب کنید؛
در نهایت برای حفظ حالت موها، از اسپری استفاده کنید.

حتما بخوانید: علت ریزش مو در زنان و درمان آن
۷. روش جوراب

فر کردن موها به روش جوراب

استفاده از یک جوراب روش فوق‌العاده‌ای برای حالت‌دار‌کردن موهای بلند است. یکی از مزایای این روش این است که در طول روند فر کردن، موهایتان بسیار زیبا دیده می‌شود.

هر آنچه برای فر کردن مو با این روش نیاز دارید:

کش مو؛
گیره‌ی مو؛
جوراب؛
قیچی؛
اسپری.

روش کار:

موهای خود را با شستن یا استفاده از اسپری آب مرطوب کنید؛
رطوبت یا آب اضافی آن را با حوله گرفته و صبر کنید تا موهایتان حدود ۸۰ درصد خشک شود؛
موهای خود را از قسمت بالایی سر به شکل دم اسبی ببندید؛
قسمت انگشت جوراب را با قیچی بریده و آن را به شکل دونات دربیاورید؛
قسمت انتهایی مو را از داخل سوراخ ایجاد شده در جوراب عبور دهید؛
انتهای موها را دور جوراب بپیچید و آنقدر موها را رول کنید تا به نزدیک ریشه‌ها برسید؛
برای این که این رول‌ها باز نشود، از گیره‌ی مو استفاده کنید؛
زمانی که موها کاملا خشک شد، می‌توانید آن را باز کنید. شب هم می‌توانید با این شرایط بخوابید یا این که ۵ یا ۶ ساعت صبر کنید تا موها کاملا خشک شود؛
در نهایت جوراب و کش سر را باز کرده و با بردن انگشتان در لابه‌لای موها، آنها را مرتب کنید. در‌نهایت اگر دوست داشتید، از اسپری استفاده کنید تا ماندگاری حالت مو بیشتر شود.

حتما بخوانید: جلوگیری از ریزش مو به شیوه‌ خانگی
۸. روش هدبند

فر کردن موها به روش هدبند

یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن موهای حالت‌دار حجیم، روش هدبند است.

برای انجام این روش، به این ابزار نیاز خواهید داشت:

هدبند؛
سشوار (در صورت تمایل)؛
اسپری نمک دریایی.

روش استفاده:

زمانی که موهایتان مرطوب است، یک هدبند دور سر خود ببندید؛
موهای خود را به دو نیمه تقسیم کرده و هر یک از نیمه‌ها را دور هدبند بپیچید؛
زمانی که به انتهای مو رسیدید، برای وصل‌کردن آن، از یک سنجاق یا گیره‌ی مو استفاده کنید؛
می‌توانید برای سرعت‌بخشیدن به روند خشک‌شدن موهایتان، از سشوار استفاده کنید یا این که شب را با این شرایط بخوابید تا صبح موهایتان کاملا خشک شود؛
زمانی که موها کاملا خشک شد، می‌توانید آن را از دور هدبند باز کنید و هدبند را نیز از سرتان بردارید؛
با انگشتان خود، موها را مرتب کنید. اگر می‌خواهید به موهایتان حجم دهید، در آخر از اسپری نمک دریا استفاده کنید.

۹. روش دم خرگوشی

این روش یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای داشتن موهای فر و حالت‌دار است.

برای این روش به این وسایل نیازد دارید:

دو عدد کش مو؛
اسپری نمک دریایی.

روش کار:

موها را با استفاده از یک آب‌پاش مو، مرطوب کنید. همچنین می‌توانید آنها را بشویید و شامپوی حجم‌دهنده مصرف کنید؛
موهای خود را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید؛
موهای هر نیمه را جمع کرده و از بالا، به شکل دم اسبی ببندید سپس هرکدام را آنقدر پیچ دهید تا به شکل طناب شود؛
سپس همان موی پیچ‌داده شده را دوباره دور خودش پیچ دهید تا به انتها برسید؛
برای نگه‌داشتن موها در آن حالت، از کش استفاده کنید؛
پس از اینکه این روند را برای هر دو قسمت مو انجام دادید، به تختخواب بروید؛
در صورت تمایل می‌توانید موهای خود را برای چند ساعت بپوشانید تا اینکه کاملا خشک شوند؛
زمانی‌‌که موها کاملا خشک شد، آنها را باز کرده و انگشتان‌تان را در لابه‌لای موها بکشید تا مرتب و شانه شوند؛
در آخر با استفاده از اسپری نمک دریایی، ماندگاری فرها را افزایش دهید.

سخن آخر این که شما مجبور نیستید برای داشتن موهای فر و حالت‌دار، با استفاده از حرارت به آنها آسیب وارد کنید. فقط کافی است یکی از روش‌های ذکرشده را امتحان کنید تا ۲ الی ۳ روز، موهای فر داشته باشید.

0/5 (0 نظر)

پاسخی بنویسید